Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hány Km-ről érdemes még...

Hány Km-ről érdemes még bejárni Budapestre dolgozni?

Figyelt kérdés
Kocsival és tömegközlekedéssel is. (Busz, vonat, autó)
2008. szept. 22. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És mennyi a fizetés? Mert ugye elsősorban attól függ, hogy megéri-e.
2008. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mi Újpalotán lakunk a párom 22km-re dolgozott. Havonta több mint másfél tank benzin elment, ami (ha jól tudom) 320ft-os benzin ár mellett elég nagy kiadás volt egy hónapban. Úgyhogy keresett megának közelebb munkát. De ez attól is függ mennyi a fizetésed. Ha keresel 200ezret, akkor ez még belefér, de ha mondjuk csak 100at, akkor nem biztos, hogy csak tankolni 20ezerért megéri egy hónapban. Busz ill. vonatnál lehet, hogy a munkáltató adna a bérlethez hozzájárulást, nem? Van olyan ismerősöm, akinek teljesen kifizetik. Mert ha igen, akkor bármilyen messziről, persze ha jó korán fel tudsz kelni:-)
2008. szept. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
A párom 120 km-ről jár dolgozni Budapestre mindennap. Őket kocsival hordják, így benzinre nem kell költeni. Szerinte elég fárasztó, de sajnos itt nálunk nincs munkalehetőség így ez maradt.
2008. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindíg sok munkáltató van, aki fizet közlekedési hozzájárulást, bérletet, benzinpénzt stb. Nem azért, mert ilyen humánusak, hanem mert nekik jobban éri meg, mintha a béralaphoz csapnák. Ha ez tisztázva van, már csak számolni kell!:) Figyeljetek, hogy melyik adóköteles!
2008. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Például Budapest 50-60 Km-es körzetéből szinte mindenki bejár a fővárosba dolgozni, mert többnyire ott lehet munkát találni! Nekem nem egy kollégám több mint 70 Km-ről jár dolgozni.
2008. szept. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizeti a bérlet/benzin árat a munkáltató, vagy legalább egy töredékét akkor megéri. Szerintem maximum 40-50km-ről érdemes még így is, mert azért sok iső bejárni és hazajárni, és ugye az idő pénz...

Én még iskolába járok és már a 6-dik éve járok be Bp-re, kb 25km-t, de tömegközlekedéssel, ami másfél óra. Meg lehet szokni.

2008. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem napi 7-7 km-t kell vezetni a Váci vonatállomásig és onnan kb. 30 perc/40 km vonattal Pestig. Persze, emióta vannak a zónázó vonatok. Korábban simán volt 1,5 óra oda és 1,5 vissza.

A vicces, hogy most hamarabb beérek Pestre, mint amennyit még ott a BKV-ra kell várni.

Viszont szerencsém van, mert a vonatot is téritik 75%-ban és a BKV-t pedig 100%-ban. Ha nem fizetnék, nem érné meg, mert nagyon drága.

És azt is bele kell kalkulálni, hogy Pesten mennyit kell még utazni. Hiába járnak a villamosok,metrok sűrűn, a vonat, busz csak lehet óránként megy és ha nem éred el várni kell.

A bejárás egy életforma szerintem. Én már kicsit több, mint 10 éve csinálom és egyre rosszabbul birom.

Hétvégén szoktam még autóval menni erre-arra és igy havi egy tele tankolásból kijövök.

2008. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem 90 km-ről járok be nap, mint nap Pestre dolgozni. A vonat bérletem 89%-át térítik. 4 éve költöztünk le vidékre, úgy gondoltam majd itt találok melót és felmondok. Munka lett volna, de ugyan azért Pesten kétszer annyit kapok, mint itt. Így várok a nagy lehetőségre...
2008. szept. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

basszus, én még itt bp-n belül is 1-1 órát utazok naponta, suliba, melóba. én mondom, iszonyat szar. amióta megszülettem, ebben az ótvar 22. kerületben szopok, és már alig várom, h beköltözzek a belvárosba, és csak kilépjek a kapun és már ott is legyek, ahova azelőtt órákat utaztam.


megöli az embert az állandó utazgatás.


sztem max fél óra, de csak akkor ha gyakori vonat vagy busz összeköttetés van...


tehát pl érd, szentendre, vác, budaörs, gödöllő, sz.sztmiklós körben érdemes maradni. azon kívül már csak az utazásról, a melóról, és az alvásról fognak szólni a napjaid....

ne büntesd magad... inkább költözz pestre, vagy vállalj valahogy munkát ott ahol vagy.


én ezt az ingázó életmódot lassú öngyilkosságnak hívom....

2008. okt. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!