Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pár hétig, hogy használhatnék...

Pár hétig, hogy használhatnék legálisan egy külföldi papíros autót Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy kacifantos kerdesem.:

Autot szeretnek venni,es 1-2 het/honap mulva eladni. Az auto külföldi okmanyokkal rendelkezik,rendszam nincs rajta, TÜV-je van. Ez esetben igenyelhetek E rendszamot? (Vagyonszerzesi illetek,regado,forgalmi,biztositas kb 180 ezer. Azt szeretnem,ha ezt az uj -allando- tulaj fizetne majd ki,nem pedig en,aki lehet csak 2 hetig ül benne:) )



2016. ápr. 10. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Abban az esetben igényelhetsz "E" rendszámot, ha elindítod a honosítást. A regadó kifizetésére van 6 hónap haladék, ez idő alatt közlekedhetsz E rendszámmal.

Szóval ne közlekedj az autóval, ha nincs P rendszámra jogosultságod.

2016. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
persze, erre van az E többek között. de külföldi rendszámmal nem vszínű h megállít a rendőr 2 hétig, vagy ha meg is akar, nem állsz meg azt annyi.
2016. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
99% hogy senki sem fog ennyi idö alatt emgálíltani.
2016. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elsö.: Behozom az autot külföldi papirokkal rendszam nelkül trelerrel ( elsö tulaj leveszi a nemet rendszamot) megkezdem a honositast az NKH-nal -8eFt-,es utana mehetek igenyelni E rendszamot 6 honapra?

2 het utan ugy döntök,az auto megsem kell,meghirdetem,es az uj tulajdonosa befizeti a maradek költsegeket? (regado,vagyonszerzesi illetek stb)


2. Nincs külföldi rendszam,mivel az eredeti tulaj rendszam nelkü adja at az autot.A nem valoszinü,pedig nem egy eletbiztositas.:D De amugy igen..nem valoszinu,mivel engem autoval eddig 4ev alatt egyszer allitottak meg.De nem szeretnek kockaztatni,es inkabb kifizetem az E-t,ha ez jarhato ut.

2016. ápr. 10. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:
A másik lehetőség, hogy még kint kiváltod a 30 napos export rendszámot 150 (vagy csak 105) ojróért.
2016. ápr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
hát nézd, úgy értettem, nem feltétlenül kell megállni, csak azért mert ők azt akarják ... elvileg demokráciában vagyunk, és az övék csak 1 akarat, a tied pedig egy másik. én se nagyon szoktam, inkább kikerülöm őket, mert nem szeretem, ha rabolják az időmet ilyen hülyeségekkel. és rendszám nélkül főleg igaz akkor ez sztem, de hát te tudod.
2016. ápr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!