Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Visszaigényelhető-e az autópál...

Visszaigényelhető-e az autópályadíj nemteljesítés miatt?

Figyelt kérdés

Előfordult olyan, hogy valamilyen okból (hó, baleset, úthiba, egyéb akadály) nem lehet kihasználni az autópálya "szolgáltatásait", ezért nem értem oda időben! Ha egy megvásárolt készülék nem nyújtja azt, ami miatt megvettem,akkor cserélhető, vagy visszaadható! Ha én egy szolgáltató vagyok, és nem a megfizetett (megfizettetendő) színvonalon nyújtok szolgáltatást, visszafizetésre kötelezhetnek!

Az autópályadíj kifizetése nem minősül egyfajta szerződésnek? én fizetek azért, hogy az autópályán egy bizonyos sebességgel megtehessek egy bizonyos útszakaszt (vagy végig hajthassak rajta). Ha ezt nem tudják biztosítani, lehet-e alapja a díjvisszaigénylésnek?


2010. ápr. 7. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehet visszaigényelni, mert a te döntésed volt, hoyg nem veszed igénybe.

(Ez éppen olyan, mintha veszek egy terhességi tesztet és nem használod fel, mert közben megjött...)


Nem kényszeritett senki, hogy megvegyed, lehetöséged megvolt - mert az autópálya ott volt - ha nem idnultál idöben el, vagy nem mertél vezetni az útviszonyok mellett, akkor az a te hibád. HA netán az autó pálya lenne megszüntetve, vagy teljesen használhatatlan lenne abban az idöszakban, akkor esetleg lenne egy kevés esélyed, de a természeti erökkel szemben nem felelös senki

2010. ápr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Jogos a kérdés de szerintem nem.

Biztos van valami apróbetűs rész.

2010. ápr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha extrém időjárás, baleset, vagy egyéb előre nem látható, kívülálló esemény miatt nem tudsz haladni, az vis major.


Tehát a szolgáltatónak nem kell helytállnia.

2010. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Én a UPC-től kértem már vissza lóvét, mert 2 napig nem volt telefonvonal, kábel tv. Nem különösebben érdekelt, hogy miért nem volt. Következő hónapban kevesebbet számláztak.
2010. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A szolgáltatás nem volt igénybevehető mondjuk 50km-en a lezárás miatt, nem több. A fennmaradó 1000km-t használhattad nyugodtan...
2010. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor meg kellene szüntetni a garanciát a TV-készülékekre! A vásárlónak is meg van az a döntési joga, hogy megveszi-e vagy sem! (és ha megvette, de nincs hang, attól a képet nézheti!)

Ugye? Ez mar sántít!

Ha én kifizetek egy összeget azért, hogy 120-al eljussak oda, ahova szeretnek, akkor a pályafenntartónak (üzemeltetőnek, tulajdonosnak, ha mar előre elvette érte a pénzt) kötelessége lenne ezt biztosítani! (szerintem)

2010. ápr. 7. 09:46
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Írj nekik egy ajánlott levelet, amiben konkrétan leírod a dolgot dátummal részletekkel stb. és követeld a díj összegét! Lehet, hogy visszakapod.
2010. ápr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

09:19-nek!

Igazad van! Csak lehet, hogy az 1000 km-t le tudod zavarni 8 óra alatt, az 50-en 2-3-4-5(?) órán keresztül fogsz cammogni! Ez elfogadhato?

Ha vásárolsz egy kenyeret, és az egyik végében találsz valami nem odavalót (jobb esetben egy lisztcsomót, rosszabbról hadd ne beszeljek), a többi részét ugyanolyan jóízűen fogod elfogyasztani?

2010. ápr. 7. 09:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű hogy nem. Mivel ha egy TV készülék rossz, akkor nyilván van rá garancia, hiszen az a gyártó hibája esetleg szállításkor sérült meg, de semmiképpen sem miattad.

Ellenben az autópályán ha mondjuk extrém körülmény (hó, tornádó, akármi) van, vagy baleset, azt nem lehet kihozni belőle hogy az üzemeltető hibája. Ennyi erővel mért nem azon követeled aki balesetet okozott, elvégre ő tartott fel, a pálya attól még adott volt.

Az útjavításra azért nem tértem ki mert amiatt biztos hogy nincs 2-3-4-5 órás késés amiket írtál.

2010. ápr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem csak extrém körülményekre gondolok!

A dugók (a nagy forgalom miatt) nem extrém dolgok,hanem előrelátható körülmények, amire nekik kellene számítaniuk!

Egy olyan útszakaszon, amit 1.5 óra alatt lehetett megtenni, 1 óra múlva dugóhoz értem, onnan 2.5 órán keresztül cammogtam!

Nem volt baleset, semmilyen extrém körülmény, "CSAK" dugó !!!

2010. ápr. 8. 07:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!