Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért húzzák a szájukat a...

Miért húzzák a szájukat a taxisok, mikor illedelmesen megkérdezem tőlük, hogy fizethetek-e bankkártyával?

Figyelt kérdés
Mindig az utazás legelején kérdezem meg, hogy legyen idejük bekapcsolni a POS terminált és mindig adok borravalót. Annál a taxitársaságnál egyébként lehet bankkártyával fizetni, akiktől szoktam taxit rendelni.

2016. ápr. 28. 07:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mert nem tudnak lehuzni.
2016. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Viszont fizetek a szolgáltatásukért, nem is keveset, ha meg nincsen fuvarja, akkor meg az a baj, szóval ne húzzák a szájukat... még én érezzem magamat kellemetlenül, hogy taxit rendelek? :D
2016. ápr. 28. 20:22
 13/19 A kérdező kommentje:
Meg amúgy is, mobil-alkalmazáson kereszült vagy telefonon keresztül rendelem a taxit, úgyhogy a rendelésnek amúgy is marad nyoma.
2016. ápr. 28. 20:34
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

Annyi minden miatt húzzák az emberek a szájukat... húszezressel akarsz fizetni a tizenkétezres nagybevásárlásért, megy a szajhúzás. Rászólsz valakire, hogy ne rád fújja a füstöt, megy a szájhúzás. Megkérsz valakit, hogy engedjen beülni a buszon a belső ülőhelyre, megy a szájhúzás.

Szerintemmme foglalkozz egyáltalán vele. Nem felelhetsz meg örökké minden ember elvárásának.

2016. ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem a lehúzás miatt. Én taxiztam, tapasztalatból mondom köze nincs a lehúzáshoz. Ha te bankkártyával fizetsz, akkor annak van egy kezelési költsége, amit tőle vonnak le. A másik (nagyobbik) probléma pedig az, hogy a taxis a bankkártyás fizetésed után 10-12 nap mulva tudja beváltani a blokkot készpénzre, akkor lát pénzt a te fizetésedből.
2016. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%

15:

A kezelési költség annyira jelentős lenne? Mondjuk egy 3 ezer Ft-os fuvar után mennyi?


Másrészt akinek az gondot okoz, hogy 14 nap múlva kapja meg a pénzét vállalkozóként, az ne taxizzon. Ha hirtelen egy több százezres ezres szerviz költsége akadna az autóján, akkor azt hogyan fizetné ki, ha a 14 napos átfutás is problémás?

2016. ápr. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
Szemely szerint nekem nem volt problema, engem nem erdekelt. Itt az atlagrol volt szo, nem tudom ezert az en velemenyem miert 0%... Nem jelentos a kezelesi koltseg, de kevesebbet kapsz mimt amennyit kellene
2016. máj. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Fischer Tamás válasza:
27%
Igazad van! 3000ft után semmi! DE azt számold ki, ha egy hónapban kb 250-300 ezer forintért fizetnek nálam kártyával ( mert mostanában kb ez az arány) akkor a kb 3 millának a 2%a kb 60ezer! Te szívesen kidobnál ennyit az ablakon? Pláne azok után hogy a bank nem ingyen adja a lehúzót és a jegybanki alapkamat szabadszemmel nem látható!
2017. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nekem meg nincsen választási lehetőségem, hogy zsebbe vagy bankszámlára kapjam meg a fizetésemet. Bankszámlára utalaják, ha tetszik, ha nem, senki sem kérdez meg előtte. Ja és én meg havonta csak egyszer kapok fizetést, nem 1-10-12 naponta. Rendesen meg szoktam fizetni mindent, úgyhogy ezért is érzem gáznak azt, ha húzzák a szájukat, ha kártyával fizetek és a borravalóval sem fukarkodom. Fizetek rendesen, de érezzem szarul magamat. Ez magyarország.. Lassan 20 éve van az országban bankkártya, nem értem, hogy miért kell még ennyk idő után is úgy nézni, mint a véres rongyra. Egyszer olvastam, hogy talán Dániában meg is akarják szüntetni a fizikai pénzt, mert praktikusabb az eleltronikus. Na ott megnézném, hogy taxiznának.
2017. jún. 10. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!