Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen esetben szabályos kis...

Milyen esetben szabályos kis falvakban (négy számjegyű úton) a teherforgalom? Súlykorlátozásokról hol találok térképet?

Figyelt kérdés

2016. máj. 11. 05:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom ha nagyon nincs más úton lehetőség megközeliteni v mit.
2016. máj. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

HA súlykorlátozás van akkor azt az úton táblával látod kitéve, de ott is lehet olyan hogy célforgalom.

Ha nincs más út hogy megközelitsen például egy tsz-t vagy, fát hord a teherautó, vagy egy céget csak azon az úton tud megközelíteni akkor bizony használnia kell.

Plusz ha jól tudom a második lehetőségnél ha főutat keresztezz fell kell rá hajtania, de igazából lehet hogy csak a fizetést és az útdíjat kerülik el, van rokonságba aki kamionozik saját céggel, bizony ezeket a kis utakat jól ismeri, hogy a navos, közutas stb.. ellenőrzéseket elkerülje plusz az útdíjat.

2016. máj. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy már tiltja a KRESZ a teherforgalmat négy számjegyű utakon! Tudom, hogy honnan hová mennek a 40 tonna körüli teherautók. A cél elérhető lenne más útvonalon is! 10 km-re autópálya, főút, de mivel az fizetős erre jönnek és tönkreteszik az utat, a házakat! Ti mit csinálnátok (legálisan) ellenük?
2016. máj. 11. 21:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Értesiteném a közlekedési hatóságot, illetve fél legális videó felvételt csinálnék egy 12 órás időszakról pl. ilyen összevágást és elküldeném a nyilvánosságnak, tv, totalcar,facebook stb..
2016. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól

48. §

(14) A nehéz tehergépkocsik e rendelet eltérő rendelkezése hiányában lakott területen kívül csak autópályán, autóúton és főútvonalon közlekedhetnek.

(15) A (14) bekezdésben fel nem sorolt utakat elengedhetetlenül szükséges távolságban abban az esetben használhatja nehéz tehergépkocsi, ha a) áruszállítás érdekében az áru fel-, vagy lerakásának, illetve – különleges felépítményű jármű esetén – a felépítményével történő munkavégzés helyszínére vagy helyszínéről; b) üzemben tartója telephelyére vagy telephelyéről közlekedik. A nehéz tehergépkocsi az a) és b) pontban felsorolt helyszínre, helyszínről történő közlekedése során a (14) bekezdésben felsorolt útvonalakról való lehajtás után, azokat egy irányban legfeljebb egy alkalommal keresztezheti.

2016. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!