Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy kerékpáros elsőbbségadá...

Akoos kérdése:

Ha egy kerékpáros elsőbbségadás táblánál balra szeretne kanyarodni, akkor ahhoz balra kell húzódnia, igaz?

Figyelt kérdés
Szinte minden nap megtörténik velem, hogy állok a kereszteződésben, és jobbról bejön mellém egy idősebb biciklis. Engem úgy idegesít ez. Nem mögém kellene besorolnia?

2016. jún. 15. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen moged kellene!
2016. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. De.
2016. jún. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel nincs főútvonalon, akkor balra is tarthat. Főútról közvetve kanyarodhat balra.


Kb. így:


[link]

2016. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy sáv, egy jármű... semmi keresnivalója a bringásnak melletted, mögötted behúzódhat középre, de ha ezt egy autó mellé állva teszi meg, balesetveszélyes helyzetet teremt, de minimum akadályozza az autóst
2016. jún. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én általában behúzódok az első autó elé vagy mögé, de semmiképpen nem mellé. A lényeg, hogy jól lássanak engem.
2016. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Azt elfelejtettem írni, hogy én is biciklivel vagyok. Így sem állhat be mellém? Ha beáll, akkor egy autós, aki jobbra kanyarodna, már nem fér el mellettem
2016. jún. 16. 07:00
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Biciklivel vagy? Anyám borogass! És nem fértek el ketten egy sávban úgy, hogy kilásson mindkettőtök egy elsőbbségadás táblánál? Ennyire ne legyél már korlátolt, hogy azt várd, hogy mögéd soroljon be! Az autós meg, nyugi, nem fog melléd jobbra besorolni, ha nincs hely, majd megvárja, amíg elmentek. Én legalábbis vigyázok a bringásra, mint a hímestojásra, mert ha haja szála görbül, engem visznek a sittre, nem őt, akármit is baromkodott össze az úton (ment szembe forgalommal az egyirányún, sz..rt bele a stoptáblba, dugott a fülébe zenét, hogy semmit se halljon stb.)
2016. jún. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:

A KRESZ kanyarodásról szóló pontja egyértelműen leírja, hogy balra kanyarodáskor balra kell húzódni -a belső sávba vagy a sáv baloldalára. Természetesen a sávon belül egymás mögé, ez már a sáv KRESZ szerinti definíciójából is következik. Kerékpárok esetén viszont általában elég széles a sáv ahhoz, hogy két jármű a biztonságos távolság megtartásával elférjen egymás mellett. Természetesen célszerű ezt úgy végrehejtani, hogy indulásnál ne kereszetezzék egymás útját...

Az meg hogy egy esetlegesen jobbra kanyarodni szándékozó autó nem fér be melléjük, lényegtelen. A sávok többségében amúgy sincs hely egy gépkocsi és egy kerékpár egymás mellett tartózkodására, ezt maximum a kellően biztonságos oldaltáv nélkül lehetne kivitelezni. A gépkocsinak pedig teljesen mindegy, hogy adott esetben egy vagy két kerékpár áll előtte...


A harmadik válasz pedig csak részben igaz. Csak lakott területen kívüli főútvonalról történő balra kanyarodás esetén kell közvetetten kanyarodni -igaz ilyen esetben ráadásul ez csak a kerékpárról leszállva, azt tolva (gyalogosként) tehető meg. Lakott területen ez a szabály nem érvényes.

2016. jún. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!