Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogos-e a büntetés Várakozni...

Jogos-e a büntetés Várakozni tilos táblánál egy olyan U alakú útszakasznál ahol mindkét irányból be lehet hajtani és csak az egyik bejárattól érkezve látszik szemből a tábla?

Figyelt kérdés
A másik oldalról jöttem, és beparkoltam a teli parkolóba. Este volt, minden tele volt és örültem, hogy ott legalább volt hely. Csak a tábla hátulját láthattam (mint kiderült rakodási terület), de itt lakom jóideje és pár hónapja ott még nem volt ilyen tábla..Szóval megbüntettek 10ezerre, mert még reggel is ott álltam. Kérdem én, hogy lehet-e fellebbezni azzal az indokkal, hogy nincs jelölve a mindkét irányból érkezőknek?

2016. jún. 27. 09:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%
Jogos a büntetés, mert a tábla ott volt.
2016. jún. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Egy ilyet találtam:

"14.8. Megállási és várakozási tilalmat jelző táblák elhelyezése


c) Ha lakott területen az elrendelt tilalom hatálya rövid szakaszon áll fenn, vagy véget ér a következő útkereszteződés előtt, és a tilalmat ellenkező értelmű jelzőtábla nem oldja fel, a tilalom hatályának térbeli jelölésére kiegészítő táblát és/vagy útburkolati jelet kell alkalmazni."

Ez egy 10-20m-es útszakasz kb.

2016. jún. 27. 09:31
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, mivel tábla volt.

Viszont azt írod, hogy rakodási terület. Arra viszont külön szabályok vannak. Engem is egyszer megbüntettek és kiderült, hogy a tábla hibás. Mert ha rakodási terület, akkor kell rá időkorlát és a métert is rá kell írni. Erről hiányzott az időkorlát. Ezért érvénytelen lett a büntetés :)

Én rendőröket kérdeztem meg egyébként és ők mondták ezt, hogy ezt írjam meg a közterületeseknek :)

2016. jún. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
ott van h rakodási és az időkorlát + a távolság is ott volt. De a lényeg ott van most, hogy én a másik irányból jöttem és a tábla hátulját láthattam csak ami majdhogynem az épület oldalánál volt.Nem néztem meg elölről mert nem onnan jöttem.nem kéne a másik végénél is táblának lenni?
2016. jún. 27. 09:48
 5/29 anonim ***** válasza:
51%
Az az U alakú útszakasz ezek szerint kétirányú. A leírásod alapján te a menetirány szerinti bal oldalra áltál be, ami őnmagában véve is szabálytalan. (Hiszen így nem sokat fogsz látni az érkezőkből elinduláskor, szembe mész rövid ideig a forgalommal plusz sötetben még vakítasz is.) Tehát jobb nem bolygatni a kérdést, mert nem egy, hanem rögtön két szabályt is megszegtél. Táblázni meg nyilván úgy fognak, hogy szabályos odaérkezést feltételeznek.
2016. jún. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
38%
Láttad a tábla hátulját, ergo láttad, hogy van ott tábla, de te nem nézted meg, hogy mi az, nem törődtél vele. Ez nem kifogás.
2016. jún. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%
Amennyiben a szabályokat betartva közlekedzél, eléd is ki kell táblázni a várakozási tilalmat. A közúti jelzőtáblák a menetirány szerinti jobb oldalra érvényesek, ha az útra mindkét irányból be lehet hajtani, a bal oldalon lévő táblák a másik irányból közlekedöknek adnak utasitást, tájékoztatást. Probléma akkor van, ha nem azon az oldalon állsz meg, amerről behajtottál, hanem az út túloldalán. A táblák az útra érvényesek, parkolohelyekre vonatkozó utasításokat a parkoló bejáratáénál, vagy a parkolóhelynél kell kirakni. A lényeg, hogy szabályosan közlekedve valahol szemből látható legyen a tábla
2016. jún. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

az u alakú szakasz mindkét irányból behajtható, és minden oldalán lehet parkolni, csak a kanyarban nem, mert ott nem lehet elférni így. mikor odaálltam tele volt,a várakozni tilos csak reggel 6-18-ig érvényes, én este érkeztem,reggel még ott voltam.ahogy átértem az u másik oldalára annak a végén(vagyis a szakasz másik bejáratánál)van a tábla, de nekem háttal. A kezdete nincs jelölve, csak ha a másik irányból jövök, akkor látom, hogy meddig tart és miről van szó.

ti belemennétek ezek után a fellebbezésbe?

2016. jún. 27. 10:17
 9/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem az a kérdés, hogy mindkét oldalra lehet-e parkolni, hanem az, hogy menetirány szerint te bal vagy jobb oldalon álltál? Mert mindenféle táblától függetlenül kétirányú utcában csak a jobb oldalon állhatsz meg, a balon eleve tilosban állsz. Akkor is, ha egyenes az a szakasz, akkor is, ha nincs tábla vagy más, ami tiltja a parkolást.
2016. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
itt mindkét oldalon lehet állni van rá hely, ez a tilos egy spar oldalában van. mondhatni ez egy parkolórész, mert ugye nem vezet sehova csak egy u kanyarulat
2016. jún. 27. 10:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!