Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy hetkoznapi autoval...

Ha egy hetkoznapi autoval megprobalnek a ket oldalso kereken menni kitornenek (pl. : fiat punto, opel astra, stb, )?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nos, csak fejtegetésekbe bocsátkozhatok, mert még sosem próbáltam.:)


Egy ilyen esetben az autó kerekei kétszeres terhelést kapnak, amit véleményem szerint még el kellene tudni viselnie. Viszont a futómű többnyire vertikális terhelésre van tervezve, amihez persze hozzákalkulálnak bizonyos mértékű oldalirányú erőket is, hiszen kanyarokban azért kaphat rendesen, de ezek korántsem akkorák, mint amit egy autó súlya jelent több mint 45°-os szögben.


Következtetésként tehát fogalmam sincs. Abban viszont biztos vagyok, hogy ha el is törik, a kár messze alulmúlja az abban az esetben bekövetkező mértéket, ha a felfüggesztés helytáll, de az autó átfordul. És erre - lássuk be - igen nagy az esély.:)

2010. ápr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit, hogy hétköznapival lejtőnek gurulhatsz! Ugyanis csak azzal lehet megcsinálni, amelyik difizáras, akár automata vagy mechanikusan. Különben nem haladsz vele, megáll-"lediferál"

Szép napot.

2010. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez jó!:) Nem is gondoltam rá, hogy a difi tényleg kitol a trükkel. Pedig teljesen logikus.:)
2010. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

A saját autóval ne próbáld mert tuti összetöröd.(vagyis amivel nap mint nap jársz.) A difit össze kell hegeszteni,(ha nem önzáró) a keréknyomást megemelni.

De nem rég láttam egy filmet erről, és egy speciális autóval(nem tudott feldőlni) több órás gyakorlás után tudott menni pár métert. Ha mindenfélekép ki akarod próbálni, vegyél valami olcsó autót. Sok szerencsét.

2010. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
de mindenféleképpen legalább egy alap módon erősítsd meg a tetőt, bukócső vagy valami és 4 pontos biztonsági őv
2010. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
és difizár :D ezt ha kihagyod, akkor a bukócsővel semmire se mész
2010. máj. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem ártana a motorolajra is odafigyelni,mert ha huzamos időn keresztül extrém szögben áll az autó,nem biztos,hogy elég lesz az olajnyomás,és akkor ugye......
2010. máj. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

20:30 vagyok

jó, de avval se ér sokat ha fejreáll és összenyomódik az autó, vagy össze vissza csapódik benne :D

akkor amiket eddig leszűrtem:

-difizárat heggeszd össze

-erősítsed meg a tetőt

-4 pontos biztonsági öv

- ne csináld sokáig mert nem kap elég kenést a motor és besül

- imádkozzál hogy a kerekek kibírják ezt a terhelést

2010. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
megint kritizálok: de ez má csak szőrszálhasogatás (hobbi :D ) úgyhogy ne vegyétek figyelembe. nem a difizárat kell lehegeszteni, hanem magát a difit :P . de elbújok :S
2010. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
amúgy igazad van, 12 43-mas :)
2010. máj. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!