Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikorra várhatom az új személy...

Mikorra várhatom az új személyi igazolványomat?

Figyelt kérdés

07. 06-án igényeltem meg, postázással kértem. Azt mondták 8 napba fog telni, gondolom + postázási idő.

Nagyon jó lenne, ha a jövő héten megérkezne, mert azon a hétvégén szeretnénk Spanyolországba utazni. Jogosítványom van; útlevelem is, csak az a régi lakhelyemen. (Szüleimnél, és nem hiszem, hogy tudjunk találkozni, hogy megkapjam.)


Mivel autóval megyünk, addig érintünk pár országot. Nem lesz gond az igazoltatással?



2016. júl. 15. 11:04
 1/7 anonim válasza:

Szia! Mi is most igényeltünk személyit, azt mondták, hogy 7-8 nap mire elkészül, de mi kaptunk SMS-t, hogy megvan és bemehettünk érte... :/ Ennyivel jobb a helyzet, a postázást nem tudom, hogy mennyi idő lehet, de 7-8 nap minimum, ez tényleg igaz, és az utolsó pillanatig húzták nekünk is sürgősen kellett volna az új iskola miatt, kellett a diákhoz... Remélem megérkezik!


14/L

2016. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jövő hétvégéig meg fog érkezni. Ha nem, akkor viszont inkább menj haza a szüleidhez az útlevélért.
2016. júl. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

Addig meg kell kapnod. Bár én is az okmány irodába kértem, de egy hét alatt megjött. A postával is legkésőbb jövőhéten meg kellene kapnod.


Az igazoltatással gond lesz. A jogsit csak belföldön fogadják el. A schengeni határon belül elég a személyi, azon kívül (pl. Svájc) útlevél kell.

2016. júl. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok:

[link]

Itt meg tudod nézni hogy áll a személyid.

2016. júl. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

# 3

Svájc a schengeni határon belül van.

Schengeni határon kívül az összes EU tagországban elég a személyi, meg még azokon kívül is vannak országok, ahol elfogadják.

2016. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező,ha nem készül el a személyid, el ne indulj útlevél nélkül, mert elég csúnyán megszopathatod magadat. Ha kicsit is figyeled a híreket, tudhatod, hogy a közelmúlt terrorcselekményei, valamint ezektől függetlenül a migrációs nyomás és egy nemzetközi csúcstalálkozó miatt számos ország vezet be időszakosan teljes vagy szúrópróbaszerű ellenőrzéseket határain vagy sűríti az amúgy is megszokott mélységi ellenőrzéseket.
2016. júl. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

QR-kódolvasóval megnéztem, hogy áll a személyim. Elvileg 14-én átadták a postának, tehát jövő héten mindenképp meg kell érkeznie.

2016. júl. 15. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!