Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezért hogyan büntethet a rendőr?

Balóka kérdése:

Ezért hogyan büntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok.Ha veszek egy ilyen elektromos rollert: [link] akkor ehhez kell jogsi ha az úton használom? És ha kell jogsi akkor engem megbüntethet a rendőr ha nincs jogsim?(mert hogy 12 éves vagyok ezért semmilyen jogsim nem lehet)És ha megbüntethet akkor mi az amivel megbüntethet?

2016. júl. 22. 17:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg igen. De én nem hiszem, hogy egy roller szemet szúrna bármelyik rendőrnek is. Én használnám...
2016. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem jogsiköteles, ergó nem kell! Azért nem büntet. Viszont a közlekedésben szabályt szeghetsz vele, azért viszont igen, büntetni fog!
2016. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm de azért még várom a válaszokat!!
2016. júl. 22. 18:26
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha te 12 évesen elektromos rollerrel közlekedsz az úttesten és megállít a rendőr, akkor megkérdezi hol laksz.

Haza kisér és a szüleidet Tájékoztatja hogy feljelenti őket kiskorú veszélyeztetése miatt.

Ugyanis a kresz szerint 14 éven aluli gyerek főutvonalon nem biciklizhet( a rollert is ide vehetjük).

Persze ezt csak akkor csínálja ha tényleg valami nagy forgalmú uton rollerezgetsz. Valószínűbb hogy egyszerűen csak felzavar a járdára.


Egyébként ha elüt így egy autó akkor apád és anyád megy a dutyiba mert nem vigyáztak rád!

2016. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem forgalmas úton rollereznék.
2016. júl. 22. 22:19
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja és ha jól tudom főútvonalon 12 éves kortól lehet biciklizni.de nem biztos csak valahol ezt hallottam. :)
2016. júl. 22. 22:22
 7/19 A kérdező kommentje:
Ja és arra hogy felzavar a járdára az lehetetlen mivel járdán nem szabad biciklizni.és emiatt gondolom hogy elektromos rollerezni sem.de azért köszönöm a válaszod!värom még a többit a többi embertől!
2016. júl. 22. 22:25
 8/19 Alex Fly ***** válasza:
Ha a rolleredre nem kell vezetői engedély, akkor azért nem fog büntetni. Azért viszont igen, ha az úttesten haladsz: tudtommal az általad említett szerkezet nem jármű, ergo a közúti forgalomban nem vehet részt járműként. Vagy ha megfelel a kerékpár krtériumainak, akkor az arra vonatkozó szabályok szerint használhatod -beleértve a kötelező felszereléseket is...
2016. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Alex fly:akkor már egy elektromos rollerel nem is lehet menni az úton csak a járdán?Akkor miért készítenék ilyen nagy sebességű rollereket?A járdán úgyse lehet 34km/h menni mert az emberektől nem lehet éelférni?!
2016. júl. 23. 13:30
 10/19 Alex Fly ***** válasza:

És miért készítenek olyan gépjárműveket, melyek akár kétszázzal is mehetnek, ha legálisan max. 130-cal mehetnek, azt is csak autópályán?

Ha a rollered nem számít járműnek, akkor a közúti forgalomban nem vehet részt. Forgalomtól elzárt magánterületen azt csinálsz vele, amit akarsz; ott nem érvényesek a KRESZ előírásai. Szabályosan max a járdát használhatod vele a gyalogosforgalom zavarása nélkül, gyalogostempóban.

2016. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!