Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hamarosan lejár a jogsim és a...

Bohár Ildikó kérdése:

Hamarosan lejár a jogsim és a kormányhivatalnál kapni fogok ideiglenes jogsit? Azzal vezethetek külföldön?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs ideiglenes jogsi. A régivel vezethetsz addig, amíg nem készül el az új, és egy igazolást adnak mellé.
2016. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Külföldön nem vezethetsz addig!
2016. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi a hamarosan. Azt sem, hogy megvan-e az orvosi alkalmassági?

Nem kell kivárni a fordulónapot. Ha az orvosi nem több mint 30 nappal a lejárat előtt készül, akkor a lejáró fordulónappal hosszabbítanak, tehát egy napot sem veszít. (És, ha évekből veszít valaki 35-40 napot, akkor mi van?)


Most néztem néhány nagyvárosban időpont-foglalási lehetőségeket (okmányirodában, kormányablaknál): akár már hétfőre is van, több foglalható időpont.

A vállalási határidő – legfeljebb – 8 nap, de többen, akár vidéken is, megkapták akár 5-6 nap múlva is.


Tehát, ha nulláról indul is, ha hétvégén foglal hétfő délutáni időpontot, hétfő délelőtt megszerzi az orvosi alkalmasságit (ha a háziorvos nem rendel, nem gond, más orvos is megcsinálhatja. Ha foglalkozás-egészségügyi orvoshoz megy, ő akár 2. csoportos ≈hivatásos≈ alkalmasságit is ad), akkor legkésőbb 9-én, kedden, átveheti az új engedélyt.

Ha az újat a csináltatás helyére kéri (nem otthonra postázva), akkor nem kell leadni a mostanit. SMS-ben értesítik, ha megérkezik és mehet átvenni.


Amíg érvényes, használhatja a jelenlegi vezetői engedélyt. Ha úgy néz ki, hogy nem lesz készen az új ennek lejáratig, akkor kap ugyan papírt az okmányirodában, kormányablaknál, de azzal csak belföldön vezethet.

2016. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!