Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autót miért tartják státusz...

Az autót miért tartják státuszszimbólumnak?

Figyelt kérdés

Szerintem egyáltalán nem státuszszimbólum, hanem egy szükséges eszköz.

Én fiatalként, szeretem az autókat.Szeretem, ha kényelmesek, testre szabhatóak, tele vannak kényelmi funkcióval és minden elektromos rajtuk.


Olyan munkahelyem van, ahol kötetlen a munkaidőm.Vannak napok, amikor már kettő órakor lelépek,főleg pénteken, de volt már rá példa, hogy 7-ig bent voltam.

Ehhez pedig kell az autó.



Én is szeretem őket cserélhetni.De, nem azért, mert felakarok vágni, hanem mert megunom a típust.

Kezdtem egy Golf négyessel.De, fapados volt, meg kényelmetlen.Aztán vettem egy Corollát.Az sem tetszett, modernabb volt, mint a Golf,de nem az igazi.

A mostani autóm pedig egy Laguna III-as.Nagyon baba.Modern, erős,dízel, különleges a dizájnja.Megfordulnak utána az utcán.

Persze, a legtöbb ember csak azt látja, hogy cserélgetem a kocsikat.


A kocsi számomra olyasmi, mint a mobiltelefon.Nehéz lenne nélküle létezni.


2016. aug. 28. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amikor státuszszimbólumról beszélünk, akkor nem vitatjuk, hogy az autó hasznos a tulajdonosnak.

A kérdésre a válasz egészen banális: ha valaki megengedheti magának a drága autót, az egyértelműen összefügg az anyagi státuszával. Csak az vehet drága autót, akinek van pénz rá. Ennyi.

2016. aug. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Neked csak használati eszköz. De a legtöbb embernek nagy érték, a szívéhez nőtt. Mindenki vágyik valamilyen módo egy jó autóra. Így ha valakinek egy drága autója lesz, akkor ő ezzel azt mutatja, hogy valamit elért, a külvilág felé nagyon jól lehet üzenni az autóval, ugyanis a házad nem látja mindenki, de az autód igen. Én valahogy így tudom magyarázni ezt a dolgot.
2016. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Egyszerű. Aki minél menőbb, márkásabb kocsit vesz, az nem eszközként, hanem státusszimbólumként kezeli. A lényege az, hogy manapság, amikor a lakosság döntő többsége nem lát ki a nyomorból az ötszázmilliárd adó miatt, egyértelmű jelzés a nagyérdemű felé, hogy aki ilyen autóval jár, és fenn tudja tartani, az "nem szarral gurigázik", és van annyi pénze,hogy nyugodtan pocsékolhatja.

Általában amúgy a kisstílű prolik szoktak autóval villogni, manapság az iPhone 6 a nyerő.


Az meg baromság hogy autó nélkül nehéz létezni. Nekem soha nem volt,soha nem is lesz, és mégis megvagyok. Az autó a legnagyobb pénztemető manapság.

2016. aug. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért státuszszimbólum mert látják az emberek hogy te Laguna III-ban ülsz, ami 1,4-1,5 milliótól indul tehát van rá pénzed.

Ha több lenne akkor gondolom lecserélnéd egy drágábbra.

Olyat nem nagyon látni hogy egy jómódú ember öreg autóval jár, kivétel ha van neki mellette egy újabb is.


Ha csak egy eszköz lenne neked az autó akkor elég lenne egy 20 éves laguna is.

2016. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4.


Nem értek egyet.


Az autó 2,8 millió volt.Mivel fiatal példány kevés kilométerrel, magas felszereltséggel.

Másfél millióért olyanokat lehet kapni, amik már a Holdat is megjárták.


Igen, egy eszköz.De, szeretem, ha kényelmes, ha eldönthetem a belső hőfokot, az ülés pozícióját meg ilyeneket.


A 20 éves autók nem tudnak annyi mindent, mint ez.Olyan "old school", nem modernak.

Nem csak kényelemben, hanem teljesítményben, fogyasztási adatokban is elmaradnak a modernabb generációktól.


Szeretem a modern autókat.

2016. aug. 28. 18:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Az autó vagyontárgy is amellett hogy használati tárgy. De aki nem hülye az belátja hogy egy 10 éves 2-3 milliós használt autóval nem szokott senki se státuszszimbólumosdit játszani de egy új 15+ milliós autóval már szoktak de azt is bizonyos körökben. Vállalkozó bácsik 2 évente cserélgetik mert a többi vállalkozó bácsi megszólja őket. Csak az együgyű emberek szeretnek belelátni a másikba mindenfélét hogy na az csakis azért vehette az autóját hogy villantson.

Az hogy megfordulnak egy autó után az azt jelenti hogy szép állapotban van és tiszta meg hogy tetszik az embereknek. Az nem a benne ülő státuszának, hanem az autónak szól. Régi kacsa Citroent is megnézek ha látok egyet mégsem mondanám hogy nagy státuszszimbólum lenne.

2016. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Régebben az volt, hogy az vett autót, aki megengedhette magának.Sőt olyat, amit fenn is tudott tartani.Ezért volt: Nagy autó=nagy lóvé...... Most már a csóringer is tarthat autót.Lehet, hogy a nagy Merga lízingjét csak 2 hónapig tudja fizetni, de megmutatja, hogy Ő akkor is járhat ilyennel.Számomra nem nem státuszszimbólum, hanem munkaeszköz, vagy e
2016. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az előző vagyok, csak elment mielőtt szerettem volna.Szóval nem státusszimbólum számomra, csak egy darab fém-műanyag kombó.Tartok autót mert muszály, cserélem, mert elhasználódik, öregszik......Nekem ennyi egy autó.
2016. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" a kisstílű prolik szoktak autóval villogni, manapság az iPhone 6 a nyerő"


Nem is tudtam, hogy az iPhone az autó. :O

2016. aug. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem az, viszont a szülőknél azt divat vásárolni manapság a kettes átlagért. Autót vásárolni azért, hogy a kisdiák épp hogy meg nem bukott totál kétezres-évek.
2016. aug. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!