Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autópálya matrica áráért...

Pot kérdése:

Az autópálya matrica áráért mit szavatol a fenntartó?

Figyelt kérdés
Baromi idegesítő, hogy Bicskétől Tatabánya utánig majdnem végig sebesség korlátozás van úthibák miatt és a külső sáv szétzúzza az autót.

2016. szept. 1. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt szavatolja, hogy felhajthatsz a pályára és kész.

Én is arra járok, belső sávban közlekedek 140-150-es tempóval, akkor megyek ki ha muszáj. De akkor a forgalom, hogy sokszor a belső sáv is lassul, így nincs értelme kimenni

2016. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát barátom, a matrica ára nem is a fenntartóhoz fut be. Inkább gondolj erre úgy, mint egy adóra, mintsem mint egy szolgáltatás árára. Azaz részben lehet, hogy arra a célra fordítják, hogy az autópályát fenmtartsák belőle, de egy jó része annak a pénznek eloszlik más költségvetési tételek közt.


Ettől eltekintve amúgy egyetértek, valóban idegesítőek a táblák. Azt se felejtsd el, hogy a kormány hol kiírja a pályázatit, hol visszavonja azt az M1 kiszélesítésére. Ha te fenntartóként azt látod, hogy ajándék pénz erkezik kívülről, akkor csak a legminimálisabb melókat fogod megcsinálni. (Ld. 3-as metróhoz se nyúltak hosszú évekig, mert várták a lóvét, aztán muszáj volt saját zsebből használt sínre cserélni a még használtabbat. Aztán majd jövőre megint nekiesnek a már kicserélt részeken is itt-ott.)

2016. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Látom, nem csak bennem merült fel ez a kérdés...


...amúgy semmit nem szavatol...csak azt, ha nem veszel matricát, és úgy hajtasz fel a pályára, akkor az bünti..

2016. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Felujítják az utakat. :D


Amúgy a fizető parkoló mit szavatol???? :D :D ? Pénzt a önkorm. zsebébe.

2016. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk én ezeket a komoly úthibákat nem tapasztaltam, lehet én vagyok a figyelmetlen. De azért ha megnézitek, Magyarország nagyon is jól áll autópályák tekintetében, az ország területéhez viszonyítva, és a minőséggel sincs baj (M3, M5, M6, M7 végig tökéletes). A sokat istenített autobahnok sz*rabbak a magyar pályáktól.
2016. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

4-eske, a parkolási díjat ne keverd ide, mert az forgalomszabályozó eszköz. Azt kapod egy jól megállapított parkolódíjért cserébe, hogy nem kell fél órát keringened egy helyért.


Az autópályadíj igazából mint írtam, adó, de ha úgy tetszik, a gyorsabb és biztonságosabb haladásért kifizetett adó.

2016. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt tudom mit NEM!

-M4?????

-belső sávban normális tempó???

-tiszta wc a pihenőkben?????


Cserébe van viadukt, 100zal a belsősávban lévő nyugdijas és koszos wc.

2016. szept. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kb minden fentivel tisztaban vagyok, viszont a kerdesre meg nincs valasz.


Arra valakinek van otlete, hogy honnan lehetne megtudni azt, hogy a díjért cserebe pontosan mit es milyen parameterekkel kell nyujtson a fenntarto/uzemelteto?

2016. szept. 2. 09:24
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
Azt nyújtja, hogy használhatod az autópályát. Adónak nem nevezném, mivel nem kötelező...
2016. szept. 3. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!