Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell kézifék nélkül...

Hogyan kell kézifék nélkül elindulni kisebb/nagyobb emelkedőn? Hogyan kell megtalálni a mérlegállást?

Figyelt kérdés
Gyakorlom de nem nagyon megy valami tippet tudtok adni?? Vagy rosszul gyakorlom? Ha nem adok elég gázt lefulladok ha meg többet adok hogy ne fulladjak le akkor nagyon meglódulok... mit csinálok rosszul hogyan kellene??
2016. szept. 16. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Rá kell érezni. Csak gyakorolj és majd belejossz.
2016. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Igazából sok gyakorlás kell hozzá. Hozzá kell szoknod az adott kocsihoz, pontosabban a lábadnak rá kell állni arra hogy a kuplung hol kezd el fogni.

Talán sík terepen érdemes ezt tapasztalgatni.

Ha emelkedőn indulsz el kézifék nélkül, akkor ugye jobb láb a féken, bal lábbal kuplung kinyomva, autó sebességben.

Kuplungot felengeded addig a pontig amikor már elkezd fogni. Érzed ill. hallod az alapjárat csökkenésén ezt. Ekkor már elengedheted a féket és átléphetsz a gázra. Kicsi kis gázt adsz és finoman engeded fel tovább a kuplungot.

Kezdőként szerintem ez az egyik legnehezebb mutatvány, annak idején nekem is sokat kellett gyakorolnom.

2016. szept. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, már a fogáspont előtt közvetlenül egy kicsivel nyomd a gázt.


A legnehezebb feladat, én tanuló autón is gyakoroltatnám.

2016. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, szükséged van-e még az infóra. Nekem így sikerült megtanulni. Erdőben nem forgalmas úton pici emelkedő kb félúton a fára kötöttünk egy rongyot, na ott kellett megállni, aztán indulni. Sokszor hátragurultam, lefulladtam, aztán egyszercsak sikerült. Azt mondanám, az autó elkezd beleremegni, annyira menni akar (hangja is más), ez egy érzés, picit olyan, mint amikor elrontod az indulást és megugrik a kocsi (előtte is remeg). A mai napig tartok ettől, hogy egyszer belecsúszok a mögöttem levőbe. Hiába van kint a T, páran a ,,seggemre,, állnak. Ilyenkor segít, ha álláskor hátramenetbe rakod az autót, felvillan a tolató lámpa. A mögötted levő pedig azt hiszi, hogy a ,,hülye,, mazsola rá fog tolatni, mert rossz helyre váltott.. ezért hátrébb megy. Így nem gáz, ha elkezdesz hátra gurulni, ilyenkor nagyobb gáz és mész is előre. Friss jogsis 2016.Febr.
2016. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A mögötted levő pedig azt hiszi, hogy a ,,hülye,, mazsola rá fog tolatni, mert rossz helyre váltott.. ezért hátrébb megy. Így nem gáz, ha elkezdesz hátra gurulni, ilyenkor nagyobb gáz és mész is előre. Friss jogsis 2016.Febr."


Na ez egy baromság!

Egy centit sem megyek hátra, hanem beletenyerelek a kürt kapcsolóba. Ha meg belém gurulsz, TE adod a betétlapot, kamera az autóban.

2016. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!