Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megvan a kresz vizsgám elmélet...

Megvan a kresz vizsgám elmélet és gyakorlat is, meddig halaszthatom az elsősegély vizsgát?

Figyelt kérdés
Valahogy még nem volt alkalmam levizsgázni, pedig a vezetésen túl vagyok már két hónapja, van határidő ami alatt le kell vizsgázni elsősegélyből?
2016. szept. 17. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jol emlekszem, beiratkozastol szamitva 2 ev van a forgalmira es az elsosegelyre, 1 a kreszbol.. De mar reg vizsgaztam.. Az autos iskoladtol kene megkerdezni..
2016. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá határidő. Ha leteszed, akkor a forgalmi vizsgádnak és ennek igazolása esetén a közlekedési hatóság (Nemzeti Közlekedési Hatóság) vizsgaigazolást állít ki, amivel okmányirodában, kormányablakban igényelheted a vezetői engedélyt.


A gépjárművezető képzésről a 179/2011. (IX. 2.) Korm. rendelet [általános szabályok] és a 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet [részletes szabályok] szól.

Ez utóbbiban szerepel két olyan határidő, aminek túllépése esetén vezetői engedély csak a tanfolyam ismétlésével szerezhető.

• az első elméleti vizsgáig (← közlekedési alapismeretek vizsga) kevesebb, mint kilenc hónap telhet el a tanfolyam kezdetétől.

• A sikeres közlekedési alapismeretek vizsga – a gyakorlati vizsgára bocsátás tekintetében - két évig érvényes.


Eszerint mindkét vizsgád határidőn belül teljesítetted. Más vonatkozásban nincs olyan határidő, aminek leteltével bármelyiket is elvesztenéd. Csak, amíg nincs meg az elsősegély vizsga (vagy adott hivatások, foglakozások, végzettségek stb. révén a felmentés igazolása), addig nincs vizsgaigazolás, ami feltétele a vezetői engedély kiállításának.

2016. szept. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm én is így gondoltam, de nem találtam a jogszabályt. Meg kellene csinálni ezt a vizsgát is, ami késik, nem múlik. ez lesz a legkönnyebb a háromból :) szerintem
2016. szept. 19. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!