Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autópályán milyen módon...

Autópályán milyen módon előzzem meg őket/haladjak el mellettük?

Figyelt kérdés

3 sávos autópálya.

Már kilométerek óta a jobb oldali sávban haladok 130km/h-val.

A középső sávban több(10+) autó egymás után 110km/h-val mennek.

Melyik oldalról "előzhetem" meg őket?


Kép linkje az első hozzászólásban.


2016. okt. 10. 08:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"Csak lakott teruleten belul szamit elhaladasnak, lakott teruleten kivul szabalytalan."


Mutasd meg ezt nekem a kresz-ben:

[link]


Én ezt olvasom:


(2) Az autópályán és az azonos irányú forgalom számára legalább két forgalmi sávval rendelkező autóúton a párhuzamos közlekedés szabályait kell alkalmazni.

2016. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
66%

[link]


4) Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos.


----

azaz lakot teruleten kivul nem is lehet tartosan a belso savokban haladni, es kivulrol sem szabad megelozni oket.

2016. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Beidéztem a jogszabályt. Linkben ott e teljes hatályos KRESZ. Miért nem olvasod el?
2016. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
59%

En is beideztem azt a reszt ami erre az esetre vonatkozik.


Jobbrol elhaladni csakis lakott teruleten belul lehet.

2016. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
66%
Ha folyamatosan a külsőben haladsz, akkor az nem előzés...
2016. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

No, most, hogy kezdenek elszabadulni az indulatok, nézzük a hivatalos verziót (mert az újszülöttnek minden vicc új):


[link]

2016. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
48%

Így van folyamatosan haladsz a külsőbe, az elhaladás, autópályán is...Fater németbe külső sávba halad, és szinte kivétel nélkül nincs gond belőle, ha elhalad az autók mellett jobbról, mivel jobbra tartási kötelezettség van.


Múlt héten volt a forgalmi vizsgán, külső sávban elmentem vagy 20 autó mellett, ha szabálytalan lenne már megbuktam vna egyből.

Mivel ez szabályos, elhaladás.

Gondolom aki ezt nem tudja, megbuktatták forgalom akadályozásáért.

Ti megáltoka külsőbe, nehogy elhaladjatok a belső sávban tökölők mellett? Remélem ez nem komoly.


Üzenem mindenkinek, tükör tükör holdtér, ha rádhúzzák ő a vétkess minden esetben

Nem kell félni emiatt

2016. okt. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
68%
Én már csak a "holdtér" miatt is félek... tőled.
2016. okt. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
32%

"


az előírások elsődlegesen a hirtelen, és ezért különösen veszélyes sávváltásokkal való előrehaladást tiltják. Így szabályos lehet az is, ha a jármű cikázás, szlalomozás nélkül, folyamatosan a külső sávban maradva halad el jobbról a belső sávban lassabban autózó mellett.

"

2016. okt. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
53%

"Múlt héten volt a forgalmi vizsgán, külső sávban elmentem vagy 20 autó mellett, ha szabálytalan lenne már megbuktam vna egyből.

Mivel ez szabályos, elhaladás. "


Valoban, lakott teruleten. Te is ott csinaltad.


A nemeteknel azert ne nagyon probalkozz a jobbrol elozessel, mert csunya buntetes lesz a vege.


[link]

2016. okt. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!