Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol tudom megnézni, hogy egy...

Hol tudom megnézni, hogy egy adott útszakaszon mennyivel lehet menni?

Figyelt kérdés

Ma mentem Budaörs felé az M7 esen, a 6. kilométernél lévő traffipax körül az IGO gps em 80 as táblát mutatott de én vagy 95-100 al mentem. És ha visszagondolok a körülöttem lévő járművek től se mentem sokkal gyorsabban, sőt a traffipax után volt aki kb nagy gázzal vagy 110 el el is ment mellettem. Szóval most aggódok amiatt amit a gps mondott.


Erre a traffipaxra gondoltam.

[link]


Szóval itt van valahol valami infó 80 as tábláról?



2016. okt. 17. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
A google 2014-es utcaképe szerint ott 70-es táblák vannak
2016. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Crisopher ***** válasza:
Vezetés közben mindig a táblákat figyeljük, és nem a gps-re hagyatkozunk sebességügyben. Csak és kizárólag az a mérvadó, hogy milyen tábla van mellettünk az úton. Azért elég aggasztó, hogy utólag keresel 80-as táblát, mivel ha valóban lett volna ott 80-as tábla, akkor azt neked észre kellett volna venned! Ha nem láttál 80-as táblát, ennek két oka lehetett: 1. nem is volt ott, 2. ott volt, de nem vetted észre. Ha nem is volt ott, akkor lényegtelen, mivel az adott útszakaszra érvényes sebességgel lehet menni (tudod ez az, hogy lakott területen kívül, vagy belül vagy-e; autópályán, autóúton haladsz). Ha pedig volt ott tábla, csak nem vetted észre, akkor az viszont már eléggé aggasztó.
2016. okt. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Életemben először jártam Budapesten, meglehetősen kezdő vezető vagyok. Ismerősöm ült mellettem, ő se látott táblát, és mindenben segít, ő szólt, hogy a GPS 80 ast mutat, de az utunk során már volt hogy 70 es táblánál 50 est mutat, szóval tudom nem azt kell nézni. Mivel trafipax előtt mindenki kb gyök 2 re lassít, még autópályán is 110 re lelasítanak, akkor itt a ~95-100km/h sebességemhez képest egy 70-80 al menőket csak úgy leköröztem volna, de semmi ilyen nem volt, egy kamion jött mögöttem és még ő is csak kicsit lassabban.


De attól még kegyetlen ideges vagyok, marha jó tanuló pénz lehet az a 30 000, így is önbizalom hiányos sofőr vagyok. :(


Ezek alapján, az ezen az útvonalon lévő két traffi 100km/h sebesség határos nem?


[link]


A traffihunter.hu oldalon találtam ezt az információt.

2016. okt. 17. 17:42
 4/7 A kérdező kommentje:
De egyébként tudom balfa@## volt, és csakis az én hibám, szóval senkire, semmire nem akarom fogni, ha be mértek ha nem. Azóta megkérdeztem ismerősöm aki kísért megnézte térképen, máshol mentünk, és ott elvileg 80 as a traffi. Szóval ezt úgy néz ki benyeltem. :(
2016. okt. 17. 17:57
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként elvileg ez a traffi volt, azt mondta akivel mentem.

[link]


De a traffihunter térképén már 80km/h nak van jelezve....

2016. okt. 17. 18:10
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Ahogyan a Traffi Hunter is mutatja, az a két fix traffi 100km/h-ra van beállítva. Tehát ha csak nem 120km/h-tól magasabb sebességgel haladtál át alattuk, akkor igazán nincsen mitől tartanod. Ha jobban megnézed az útvonalat akkor láthatod hogy Budapest területén belül valóban 70-es (most már lehet 80-as) korlátozások vannak, azonban miután "lakott terület vége" táblához érsz, a megengedett sebesség 100 km/h-ra módosul, és a traffipax csak a 100 km/h-s szakaszon méri a sebességed. (Vagyis hát mérheti a 80-as szakaszon is, de ő akkor is csak a 100km/h fölötti sebességre kíváncsi) Tehát ha egy szakaszon végig 80-al lehet menni (de tegyük fel te itt 100-al mész), és utána jön egy 100-as korlátozás tábla, ami után van kitéve egyből a traffi, ő akkor sem fogja kiküldeni neked a csekket, hiába szegtél szabályt a 80-as útvonalon, ő 100km/h-ra van beprogramozva és csak a 100 km + 20km (tűréshatár) + 3% hibahatár után küldi a bírságot. Ha elmondásod szerint történtek a dolgok, én nem aggódnék a fix traffik miatt, mert valószínűleg azok nem fognak neked csekket küldeni. Ha a (70-80-as szakaszon) szegtél szabályt, akkor max a rendőrautóból tudtak volna lefotózni, már ha egyáltalán mértek-e ott egyáltalán. Egyébként meg ha nem láttatok táblát, akkor minek paráztok, elég sűrűn kiszokták tenni egyébként a táblákat, a GPS-re meg nem szabad hagyatkozni, gyakran mond hülyeséget. Ha egyéb kérdésed lenne nyugodtan írj privátot.
2016. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ott 100-as tábla van; az M0-s traffinál van 80...
2016. okt. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!