Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van különbség a "sima"...

Miért van különbség a "sima" B és a többi kategória orvosi vizsgálata között?

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki félreértené.

Nem savanyú a szőlő, nem akarok senkit bántani, nem irigylem senkitől, csak simán érdekel, mert tényleg nem értem.


Jó pár éve úgy volt, hogy ha a B-n kívül van további kategória (nem motor), akkor azt használhattam/használhattuk, ha épp volt egy saját teherautó, busz, vagy bármi.


Most meg amikor mentem az okmányirodába, megújítani a jogsit, akkor úgy volt, hogy mindenkinek, aki a B-n kívül magasabb kategóriát akar, annak csak 5 évre adják meg az orvosit.


Akkor többeket kérdeztem, és volt aki azt mondta, hogy ha magán célra használom a teherautómat/kamionomat/buszomat, akkor ugyanúgy a forgalomban veszek rész.


Ez így tényleg igaz, és tökéletesen egyetértek vele.


De akkor kérdem én:


Ha van valami betegségem, akkor egy személyautóval és egy sok tonnás kamionnal is lehet bajom, és a környezetemnek baja lehet.


Az még ok, hogy ahogy az ember "öregszik", annál sűrűbben kell az orvosi engedély, de így kicsit több mint fura.


2016. nov. 7. 18:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezzel az erővel sohase kellene időszakos orvosi vizsgálat, hiszen a jogszabályok szerint mindenkinek kötelessége jelenteni ha az egészségi állapotában változás következik be.
2016. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!