Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » P-rendszám bérlés? (Esetleg...

P-rendszám bérlés? (Esetleg valami alternatíva? )

Figyelt kérdés

Pár napra szeretnék bérelni p-rendszámot, máshogy egyszerűen nem tudnám megoldani a szervizt, műszakira felkészítést, takarítást és kisebb javitasokat...

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire kell félni a rendőrtől? Milyen következménye lehet és sehogy se lehet nagyjából legálisan megoldani a bérlést? (Mondjuk ilyen munkavégzői vagy milyen szerződéssel...)

És a tréleren kívül van esetleg valami más alternatíva? (Külföldi forgalomból kivont autóról van szó, viszont csak pár éves és jó műszaki állapotban van) természetesen regisztrálni akarom itthon, csak előtte ezeket el szeretném intézni.


2016. nov. 9. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Útvonal engedély, trailer?
2016. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sanyinak ***** válasza:

Mar 5 eft/nap aron kinalnak probarendszamot, szerintem az nem draga.

Vagy szerezz zoll rendszamot az indulo orszagban!

2016. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem a pénzzel van gond, csak úgy tudom, hogy a p-rendszám bérlése nem teljesen legális
2016. nov. 9. 19:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a pénz nem gond, akkor minek kockáztatnád a börtönt a P rendszámmal?

Igen szigorú a szabályozás, magánszemélyként egyáltalán nem használhatsz ilyet. Csak úgy, ha pl egyéni vállalkozóként autószerelő vagy, esetleg autókereskedő, vagy egy ilyen cég alkalmazásában állsz.

2016. nov. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

P rendszám nem autóhoz, hanem személyhez kötötten igényelhető, szabályos használata elég macerás, főleg, ha a közelben sincs a használatára bejegyzett személy (kereskedő).

Az valójában mérhetetlen, hogy milyen eséllyel állít meg a rendőr, de szokták ellenőrizni a használat jogosságát.

Mérhetetlen, mert ahol pl. tudják, hogy próba rendszámot használ pl. egy kereskedő, nem állítják le, de ha egy ismeretlen P-s rendszámmal furikázik valaki lehet megnézik, hogy rendben vannak-e az engedélyek, dokumentumok.

Mivel a P rendszám személyhez kötött, kicsi az esély, hogy valaki odaadja, főleg egy ismeretlennek.


Okmányirodában lehet kérni útvonal engedélyt, de az kizárólag egy adott útra, a telephelytől a vizsga állomásig érvényes

2016. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, de az a baj, hogy útvonal engedély rendszámra adható ki és ehhez az autóhoz rendszám nem tartozik és úgy tudom, érvényes magyar vizsga is kéne hozzá
2016. nov. 9. 22:52
 7/7 mikeXxX ***** válasza:
A p rendszám bérlése rohadtul illegális de van rá kiskapu viszont általában kamu biztosítás van rá így ha összetörnek akkor sem látsz pénzt ha nem te vagy a hibás ! Egyébként Budapesten belül 10-12 e egy autómentős szállítás én már csak tudom mert ezt csinálom :) !
2016. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!