Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üdv! Volt egy motoros balesete...

Gergő az ufiú kérdése:

Üdv! Volt egy motoros balesetem, peren kívüli megeggyezésben döntöttünk a másik féllel, de nem tudom milyen feltételeket lehet neki szabni, ehhez kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Én a fűúton haladtam, enduró segédmotorkerékpárral, míg az ellenkező fél jobbról kanyarodott ki az egyik alárendelt útról, és ezzel nem adta meg az elsőbséget, így történt a baleset, felkarcsonttörést szenvedtem, ez megfosztott a nyári munka lehetőségtől, ill. sok kellemetlenséget okoz a mai napig is... (17éves diák vagyok)

Az lenne a kérdésem fő része, hogy milyen pénzbeli feltételek lennének reálisak, úgy, hogy nekem 2x kell Pécsről Budapestre mennem a baleset okán(500km 1x oda-vissza) ez ugye szülői kíséretet követel kiskorú mivoltamra tekintettel, így egy szülő napi szakbérét elvonva a családtól, és a segédmotorkerékpár járművem is totálkár lett. A szüleim a feljárkálás árát szeretnék biztosra kérni, de ők úgy gondolják, hogy 200.000Ft sok lenne összesen mindenestül arra, hogy megeggyezzünk.

Az lenne a kérdésem, hogy 200.000Ft valóban sok, vagy csak a szüleim túlozzák el a dolgot.(Nem szeretnék a ló túloldalára sem esni.)



#motor #pénz #per #Baleset Motoros-Baleset #Peren-Kívüli-Megeggyezés
2016. nov. 16. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

a biztosító fizeti a motoron esett kár akár totalkárt is.

. Valamint az oep fizeti a vonat vagy busz jegyet de üzemanyag egy részét.


ez 200.000ft nekem büdös

2016. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jézusom dehogy sok. Ha totálkár a motorod, akkor megkérném a motorod újkori árát, a szülő kiesett munkanapjait, a te kiesett nyári munkád árát. 200ezer forint az bagó manapság, semmiség..főleg, hogy komolyabb is lehetett volna, mondjuk meghalsz. Nem tudom milyen motorod volt, meg több más körülmény sem ismert, de én biztos, hogy 500ezret kérnék így első olvasatra. Számold ki forintra korrekt módon a téged ért összes kárt és kérd meg. 500ezer se sok pénz ám, nehogy már elkezd sajnálni a másikat. Nem uszítalak, csak bátorítalak, muszáj az emberenek a sarkára állni. És ha sokat mondasz? Azért egyezkedtek, hogy a végén mindenki jól járjon. Sajnálom az esetedet és sok sikert, szerencsét kívánok.
2016. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Aha ez könnyen át lehet fordítani zsarolásra és te húzod a rövidebbet.


Mivel volt személyi sérülés nem csak anyagi kár a rendőrségnek van róla tudomása.


ez téma nekem büdös

2016. nov. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszadást, és aki nem tudja a peren kívüli megeggyezés annyit tesz, hogy az okozó fél mentesül a hatóságok általi intérkedések alól, es csupán a közösen megbeszélt ra kiszabott feltételeket kell teljesítenie 6 hónapon belül. Ebből következik, hogy a hatóságok be vannak vonva az ügybe, és nem magáncélra kérem csak úgy a pénzt, mintha zsarolnám, ennek ennek nyomai lesznek papírmunka és egyéb jogi szemyélyek jelenléte által.
2016. nov. 17. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!