Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyalogosok! Amikor egy autó...

Gyalogosok! Amikor egy autó átenged az úton szoktatok inteni a sofőrnek egy köszönömöt, vagy úgy érzitek ez alap h átenged?

Figyelt kérdés

2016. nov. 30. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Zebránál át kell engednie, nincs mit megköszönni. Ha nem engedne át, akkor anyázhatnék. Egyiket sem szoktam.

Ha amúgy nem lenne elsőbbségem, de átengednek, azt természetesen megköszönöm.

2016. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha lemond az elsőbbségéről, akkor igen. Egyébként nem. És autósként igenis úgy gondolom, hogy jár az elsőbbség zebrán, ha kanyarodom, s mindenhol fokozott figyelem feléjük.
2016. nov. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én akkor is megköszönöm, ha nekem van elsőbbségem. Viszont ha még csak meg sem próbál megállni, bemutatok neki :)
2016. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem jár nekem a dolog, megköszönöm, igen.

Ha én vezetek, akkor nem várok semmit, csak azt, hogy menjenek át azon az átkozott zebrán, ha már elfékezem a lendületet. Nem szoktak. Hogy akkor miért állnak ott, láthatóan azért, mert át akarnak menni, fel nem fogom.

2016. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Én megszokásból inkább mindenhol intek. Van amikot biciklivel vagyok, és akkor ugyebár nincs elsőbbségem alapból a zebránál.
2016. nov. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

„Hogy akkor miért állnak ott, láthatóan azért, mert át akarnak menni, fel nem fogom.”

A válasz pedig egyszerű.

Vannak országok, ahol a szabálytalanság ritka, különösen nem gyalogossal szemben. Máshol pedig senki nem törődik semmivel.

Nálunk ez vegyes. Nálunk van autós, akki akkor is előzékenykedik, ha azzal senki nem nyer semmit, viszont feltart.

És van amelyik kanyarodik, zebra van, a gyalognak zöldje, mégis rádudál.

Szegény gyalogos meg nem tudja, te éppen melyik figura vagy. Hozzászokott, hogy nem lassítanak az autósok a zebránál, s meglepődik azon, hogy te igen.

2016. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Alapvetően nem szoktam megköszönni zebrán, de mondjuk vannak olyan minősített esetek, amikor igen. Pl.ha az amúgy tök üres utcán állítom meg vagy mondjuk ha buszról van szó, a háta mögött 40 türelmetlen utassal.
2016. nov. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogyha látom, hogy nagy sebességről kellett miattam megállnia, vagy ilyesmi, akkor megköszönöm. Mivel én is rengeteget vezetek. És na, jólesik. Nem esik nehezemre inteni egyet.
2016. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mindig szoktam, általában igyekszek minél gyorsabban átmenni mert tudom, hogy ha én ülök autóban akkor én is azt várom el, hogy igyekezzen a gyalogos :D
2016. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!