Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy gépjárművezetés szakoktató...

Davidshaddix kérdése:

Egy gépjárművezetés szakoktató mennyit keres átlagosan Magyarországon?

Figyelt kérdés
Gondolom minden autos iskolanal mashogy van.. de ugy atlagosan lennek ra kivancsi

2016. dec. 5. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván ez autósiskolától kezdve, a tanulók számán át, a gazdasági helyzetig sok mindentől függ. Én azt mondanám hogy olyan 200 körül kereshet az átlag, de szinte lehetetlen adatok nélkül kiokoskodni hogy pontosan mennyit tesznek zsebre. Egy maszek oktatónál talán pontosabb becslést tudnánk jósolni. Ha mondjuk heti 6 nap valamint napi átlag 8 óra munkaidővel és 3000 FT-os órabérrel számolunk akkor: 4,5*[6*(8*3000)]= 648.000 FT lesz a bevételünk. Ha jól tudom akkor ez után nem is kell adóznunk, mivel ÁFA mentes a gyakorlati óra adása (feltéve ha jól tudom). Viszont azért vannak itt költségek. Példáúl az üzemanyag. Számoljunk átlag 10 literes fogyasztással és 350FT/l-es benzin árral. Elvileg egy óra alatt minimum 18-19 km-t kell teljesítenünk ahhoz hogy meglegyen 30 óra alatt az 560 km. De számoljunk 20 kilométerrel hogy kerek legyen. 100/20=5 -> 10/5=2 -> 700FT-ba kerül egy vezetési óra üzemanyag költsége. (Való életben ez lehet ettől jóval több nyilvánvalóan, pl: ha az oktató érte megy/hazaviszi a tanulót, vagy fővárosi csúcsforgalomban tartja az órát stb). Na akkor 648.000 - 4,5*[6*(8*700)]= 496.800! Azonban ebből is jönnek le még költségek, mint a szervíz, biztosítás, éves továbbképzés díja, tanpálya használati díja, ADÓ meg hasonlók. Ha azt vesszük akkor egy munkamániás, maszek, autós oktató simán megtud keresni havi 400-at. Mégis úgy vélem hogy kevesen keresnek ennyit. A 200-250 eFT-os átlag lenne szerintem a reális, bár kitudja...
2016. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Az elsőnek a matekjával az a baj, hogy fogalma sincs a szakoktatóknak, az NKH által előírt szabályokról. Havonta 180 gyakorlati órát szabad oktatni. Ezt havonta km óra állással együtt online le kell jelenteni az NKH-nál. Ehhez jöhet még az elméleti oktatás, valamint vannak úgynevezett" jogosítvánnyal rendelkező újrakezdők" oktatása.


A bruttó összeg kb. 500-600000 körüli, feltételezve, hogy az összes leoktatható 180 óráját kihasználta.


Minden oktató vállalkozó. Ami azt jelenti, hogy havi 50000 forintot befizet az államnak. Fizet a könyvelőnek, tankol, félretesz az új kocsira, vagy a szervízre. Félrtetesz a nyugdíjára (mert a kata rendszerrel szinte nem fog nyugdíjat kapni).

Mindent levonva kb. 300000 forint marad tisztán havonta.

2016. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mind2 valaszt!
2016. dec. 6. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én anno ismerős oktatónál tanultam vezetni és vele szóba került hogy megéri-e stb és mondta hogy amúgy igen, ha jó a suli, szeretik a tanulók, továbbajánlják 4-500.000-et visz haza, ebből azért ő folyton tesz félre autóra, szervízre, ugyanis az az ő saját autója, azzal jár ő is, fullon van folyton a naptára, stresszes, felelősségteljes meló, szereti, de nem mindenkinek való! Van akit már nem tud fogadni oktatásra vagy csak várólistával ( van aki kivárja amúgy szóval tényleg jó oktató! az óradíjuk 4500, 5000 a jogsisok oktatása és erre is van igény). A vállalkozás miatt azért sokat kell kifizetni mindenhová, könyvelő, stb, de 200 az alja szerinte, mert van egy kezdő oktatójuk, kevés a diákja viszonylag, de ez azért megvan neki is.
2016. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tegyük hozzá, hogy csak akkor fizet havi 50-et, ha KATA-ban van.... Csak akkor lehet, ha kisadózó... Ha valamiért nem KATA-s, akkor ennél (sokkal) többet fizetnek. Persze oktató lehet mellék állásban is, ilyenkor nincs adófizetési kötelezettsége, viszont nem is tud annyit menni...
2016. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
AZ eggyik legnagyobb hianyszakma nincsenek fiatalok az en apam 700000 kap havonta es ebbol levonod a benzint meg a jabitast
2019. dec. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!