Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hova kell kidobni a "kerékpár...

Hova kell kidobni a "kerékpár defekt javító spray"-t?

Figyelt kérdés

Így néz ki:

[link]


Az van ráírva, az itteni előírások szerint kell megsemmisíteni. Hát, én semmiféle előírásokról nem tudok. Szóval tűzveszélyes, vigyázni kell vele, stb., még üres állapotban is. Egyszerűen dobjam a szemetesbe? Sok más helyről nem is tudok, ahova dobni lehetne, a szelektív hulladékba más megy.


2016. dec. 18. 01:05
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Fém hulladék: sörös, üdítős, konzerves és spray dobozok, zárókupakok, háztartási fémhulladékok (pl. fém evőeszközök, poharak, alufólia).
2016. dec. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont oda kell dobnod, mint a dezodoros, borotvahabos vagy hajlakkos dobozt, ugyanis azokra is rá van írva, hogy tűzveszélyes, felnyitni, ütögetni még üres állapotban is tilos.
2016. dec. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály szerint a kiürült hajtógázos palack veszélyes hulladék.

72/2013. (VIII. 27.) VM rendelet a hulladékjegyzékről → 2. melléklet, 15-ös főcsoport, 15 01 11 kódú besorolás.


A veszélyes hulladékot azt fogadó hulladékudvarokban kell leadni. Például:

Debrecen: [link]

Mohács: [link]


Szoktak kampányszerűen település különböző pontjain gyűjteni:

Újpesten, október 15-én, több helyen is végeztek kihelyezett gyűjtést: [link]

Törökbálint, áprilisban volt kampányszerűen: [link]


Finoman szólva sem sűrűn vannak hulladékudvarok, és azok közül sem mindegyikben adható le kiürült hajtógázos palack. Nem életszerű, hogy valaki keresgél az interneten, hol adhatja le a kiürült hajlakkos palackját. Aztán, ha talál, akkor elviszi, mondjuk 55 km-re, leadni. Ha egyáltalán fogadják valahol.

Mi, például, faluban lakunk. Közúton 3,5 km-re vagyunk (a ráadásul minden városba autózáskor útbaeső) városi hulladékudvartól. De, ott nem adhatjuk le sem a veszélyes, sem a veszélytelen hulladékokat, mert csak a városi lakosok tehetik. Évekig úgy tudtam leadni, hogy évente kétszer szerveztek a város több pontján, forgalmas parkolókban leadást, nem kértek iratokat, és akkor leadtam az addig gyűjtögetetteket. De néhány éve ez megszűnt, mert újabb hulladékudvarokat létesítettek, így már nem olyan gond a városiaknak egy elérhetőt keresni, nem kell a város másik végébe menniük miatta. A napokban telt meg egy 35 literes használt sütőolajos hordó, van több kiürült festékes doboz, rossz mikrohullámú sütő. (Ez utóbbi utódját interneten rendeltük, külföldről, nem tudtuk az eladás helyén leadni. Vásárlás nélkül meg sehol sem akarják átvenni. A MOL-nál a sütőolaj átvétel eléggé akadozó, útba nem esik kútjuk, a legközelebbi is messze van, különösen felesleges próbálkozáshoz.) Lomtalanításkor nem szabad veszélyes- és elektronikai hulladékot kitenni. Akkor most foglakozzam egy kiürült rovarirtós flakon gyűjtögetésével, mikor azt sem tudom, leadhatom-e az életemben, vagy az is hagyatéki tárgyalás része lesz?


A figyelmeztető ráírás EU-s rendelkezés miatt van, csakhogy az EU-s államok közül sokban nem kell otthoni veszélyes hulladéktárolót kialakítani, hanem leadhatják, sőt el is viszik. Nálunk ehhez szerencsés helyen kell lakni.

2016. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
gyakorlatban, borsodban az út szélére az energiaitalos dobozok mellé
2016. dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem simán kidobom a szemétbe. Nem ér meg ennél több utánajárást. Köszönöm a válaszokat, bár sokkal okosabb nem lettem, de biztos azért, mert nincs is igazán válasz a kérdésre, köszönhetően a csodálatos :D EU-nak.
2016. dec. 18. 12:17
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem azért ért volna annyit a környezet, hogy megfelelő helyre dobom, de a flakonra írt információ elégtelen.
2016. dec. 18. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!