Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autópályamatricán számít,...

Az autópályamatricán számít, hogy kis vagy nagybetűvel van írva a rendszámról a 3 betű?

Figyelt kérdés
Tegnap megvettem az éves matricát, és a kutas kisbetűvel írta be a betűket. Megszóltam, de erősködött, hogy jó az úgy is. Már bánom, de nem volt hangulatom vitatkozni vele, hogy javítsa át. Most viszont piszkálja az agyamat, hogy vajon tényleg mindegy e a kis-/nagybetű. Végülis akkor biztos megtudom, ha kezdenek jönni a csekkek...de nem szeretnék addig bizonytalankodni...

2017. jan. 2. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy.
2017. jan. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Láttál már kisbetűket rendszámon?
2017. jan. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Tényleg tökmindegy a kis-nagybetű. Nekem a legtöbb matricán csupa kicsivel írták (ugyanazon a kúton), sose büntettek meg.
2017. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nyomok azért a másodiknak egy zöldet. Furán fogalmazta ugyan meg azt, hogy mindegy, de a visszakérdezése jogos. Mivel csak nagy betűk vannak a rendszámban, nem okozhat zavart a betűk milyensége.
2017. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem láttam még kisbetűs rendszámot, de ha hasonló képességű fejlesztők készítik a felismerő software-t, mint akik a kormány weboldalait, akkor van alapja a félelemnek...
2017. jan. 2. 11:21
 6/6 anonim ***** válasza:
26%

Egyszer pár éve olvastam olyat, hogy az embert megbüntették, mert sebbesség túllépése volt.

A fotóról lehetett látni, hogy viszik a kocsit, és hátrafele nehéz lenne 100 km/h menni.

De fél évig tartott a herce-hurca.

2017. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!