Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Feministáknak mi a véleményük...

Feministáknak mi a véleményük a nyugat európában kialakított "női" parkolóról?

Figyelt kérdés
Nem érzik magukat ettől lealacsonyitva vagy diszkriminálva?

2017. jan. 10. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Attól, hogy jobban kivilágított, a bejárathoz közelebb eső helyre állhatnak be és nem rángatják be őket az oszlop mögé beteg "férfitársaink"?
2017. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok feminista de nem érzeném rosszul magam, pl gyerekkel sokkal jobb lehet, itthon a családos parkolóba általában nem családosok állnak, ráadásul még ott is sokszor pl srégen és kettőt elfoglal így is! A simában pedig sokszor úgy ráállnak a normálisan parkolóra hogy pl pocakkal vagy 50kg felett már nem lehet bepréselődni egyik oldalon se vagy gyereket kivenni, másrészt meg lazán kivágja az ajtót nekicsapva a másiknak gondolkodás nélkül ha normálisan is áll be az ember. Én örülnék itthon ha nagyobbak lennének!
2017. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1# Tehát akkor mégsem egyenlő jogokról beszélünk, hanem mégis csak "gyenge" nőkről, akik ádozatul eshetnek?


2# Ne keverd össze a családossal, az másik téma, a szélesebb helyek. Ez nam az, csak elől van.

2017. jan. 10. 15:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Amúgy két fajta női parkoló van, az egyik a bejárathoz legközelebb, kamerázott, míg a másik szélesebb és jól megvilágított, közelebb van de nem közelebb mint a mozgáskorlátozott. Azt nem árultad el a kérdésben hogy melyikre gondolsz!

Egyébként ez nem nyugat európai dolog, nálunk is van mindkettő.. a kamerázott a biztonság miatt, ugyanis nem új keletű dolog az ilyesfajta támadás. Ebben nincs semmi lealacsonyító vagy diszkriminatív, vannak nők akik félnek ettől, zaklató ex/volt férj/kolléga/akárki, korábbi trauma vagy bármi miatt, ettől még ugyanolyan ember marad ugyanolyan jogokkal mint bárki más, opcionális a használata és bárki odaállhat, akár férfi is aki szintén eshet áldozatul! Nem értem hogy jön ide az egyenjogúság, mivel nem ellenőrzik hogy férfi vagy nő áll ott...

A valódi női női parkoló nyugaton is szélesebb másfél vagy dupla helyet foglal el, tágasabb helyen van, parkolás/gyerek és egyebek miatt, ahogy itthon is. Aki odaáll legalább vállalja hogy vagy nehezen tud parkolni és nem tesz kárt más autójában vagy nem fogja rávágni a mellette álló autóra az ajtót mert kiveszi a gyereket/babakocsit, kényelmesen intézheti az ilyesmit.

2017. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tehát még mindig nem a férfiak kellene felháborodjanak, hanem ezen is a nők? :))))
2017. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: ha azt mondom hogy a karbantartó csapatomban nem szertnék nőt, mert túl koszos környezetben kell, néha extrém hőmérsékletben dolgozni, biztos 1-2 feminista fel lenne háborodva hogy diszkriminálom őket, és még azt is talán belemagyaráznák, hogy a főzőkanál mellé kívánom őket, holott ez nem igaz. (sőt, a másik csapatban a lakatosok közt van is egy gyakornok csaj épp)


Sőt azért is voltam már szemét hímsoviniszta, mert el merészeltem mondani a véleményemet, hogy két védett állat közül az az értékesebb amelyiknek hivatalosan több az értéke, és nem az alapján kell eldönteni, hogy "édibédi" vagy épp csúnya. És a csúnyát Sem öljök meg. Itt is mindjárt szexista is voltam, mert ugye az hogy édibédi az olyan női megközelítés.


Szóval azért nem értem, hogy ezek az emberek itt miért nem állnak ki magukért hogy ők ugyan olyan talpraesettek mint egy férfi és nem fogyatékosok?


Pl. dolgoztam korábban programozóként, és ha véletlenül valaki csinált volna a bejárathoz parkolót a programozőknak, azon az alapon hogy mi puhatestű edzetlen szoftik vagyunk, tuti azért sem megyek oda.

2017. jan. 10. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva minden parkoló lehetne szélesebb és kivilágítottabb. Csak persze hely nincs rá...

Én be tudok parkolni, de van aki nem, és úgy mellém áll kiérve a boltból alig tudok beülni a saját kocsimba.

2017. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen kérdező, van ám néhány hülye felfogású feminista. Szerencsére a környezetemben nem nagyon vannak ilyenek, de régebben volt szerencsém hozzájuk...
2017. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!