Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire zavarna, ha egy...

Mennyire zavarna, ha egy kevésbé "rutinos" sofőr folyamatosan hozzátok méregetné magát, állítva, hogy ő jobban vezet?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen "jó" haverom, és bár sokáig nem zavart, de azért egy idő után a "macskát" is zavarja a cincogás.

Biztos vagyok benne,hogy jobban vezetek nála, igaz csak 1,5 év szól a javamra, amivel többet vezettem nála, és nekem is még rengeteg dolgot kell megtanulnom, csak tényleg már annyira zavaró tud lenni.

Az életben is ilyen,hogy neki mindenben jobbnak kell lennie, és így a vezetés sem maradhat ki.

Közben úgy előz,hogy 5-ből simán visszavált 3-ba, akkorát motorfékez az autó,hogy majd kirepülnek az utasok, aztán vagy 3 autónyi távolságot hagyva tér csak vissza a sávjába.

A városban is 5-ösben megy 2 ezres fordulaton, mert úgy állítólag kevesebbet eszik a kocsi,az meg nem baj ha bedadog, és sosem pörgeti túl 3 ezernél, mert az nem tesz jót a motornak.Ő pedig mindenkinél jobban tudja.

De számtalan hibáját sorolhatnám, vagy akár csak azt,hogy ő már 30 ezret vezetett egy év alatt (a kocsit 140-el vette, most van benne 149 - csak azt hiszi,hogy én azt nem tudom)

Ezzel is azt mutatja,hogy máris tapasztaltabb mint én a 25 ezremmel 2,5 év alatt.

Viszont hóban hirtelen minden baja van a kocsijának, így az esti programra már az enyémmel menjünk. (4WD az övé, szóval minden szempontból azzal lenne érdemes menni, de nyilván nem mer a hó miatt elindulni)


Egyszerűen nem értem az emberünket, ez mire jó bárkinek is?

Oké, most pillanatnyilag felhúztam magam, azért is írtam ki a kérdés -igaz érett bennem régóta-, és talán holnapra meg is bánom, hogy itt szapulom, mert nem ilyen ember vagyok, de akkor is...

Ha meg megmondom neki, úgy megsértődik,hogy az nem igaz, és őszintén szólva nem is szeretnék neki szólni,hogy mit csinál rosszul.Én is csináltam, sőt talán most is csinálok rosszul dolgokat, amiken majd magamtól szeretnék változtatni,nem úgy hogy más szól.

Én sem szeretem ha beleszólnak a stílusomba, -mert belelehetne-, de tényleg erre veri magát valaki?

Akinek van ilyen ismerőse, az hogyan kezeli, vagy kezelné?

Meg kell mondani, vagy szarjam le továbbra is, akkor is ha már kezd zavarni?Mert ezt nagyjából 1,5 éve hallgatom.


Jöhet mindenféle válasz, engem is szidhattok, akár a kérdés miatt is, de bárki bármit mond, akkor is bosszantó,főleg ennyi idő után.


2017. jan. 13. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nos. Nagyon jól teszi, hogy hagy távolságot a megelőzött autó után, így helyes. Az 5. fokozat használható városban is, ha nem rángat a kocsi. Bár nem árt a motornak a 3000 feletti fordulatszám, nagyon jól el lehet közlekedni ennél alacsonyabb fordulatszámon. Bár amikor visszavált előzéskor, gondolom, 3000 fölé megy a mutató. De mindez nem olyan fontos, mert valójában nem erről szól a kérdés, hanem arról, hogy ajnározza magát. Megpróbálhatod leállítani, de aki ilyen típusú ember, az nehezen fog másképp viselkedni. Ha nagyon zavar, ne barátkozz vele!
2017. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Szard le, majd ha lerohad a taligája valahol és téged fog hívni, hogy segíts neki akkor majd abbahagyja.
2017. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Én hanyagolnám a tagot.
2017. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel hogy ki a jobb sofőr?? Ez olyan gyerekes dolog. Haverok között van aki jóval később szerzett jogsit mint én de mégis többet vezetett. Mi sose vitatkozunk azon hogy ki a jobb sofőr. Mindenki hibázik, én se vagyok tökéletes mert nincs nagy gyakorlatom de ahhoz képes én megvagyok elégedve a vezetési tudásommal.


5-ből elég 4-be is visszaváltani de ha bírja a kocsi és nem sajnálja akkor mind1.

Mikor visszatérsz a sávodba akkor inkább legyen 3 autónyi táv minthogy a kocsi farával súrolod a másik autó elejét.

5-ösben 2000-es fordulat nem túl jó, bár ha dízel akkor okés. Igazából kocsifüggő. 3-ezer felett is lehet pörgetni, enyém pl 4000-et pörög 130-nál. Amúgy 3000nél szoktam felváltani.

2017. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha jönnek szemből akkor is megtartja a 3 autónyi távolságot, ami már nem annyira biztonságos.(de ez inkább szituáció függő, én nem szeretek sokat időzni a szembe sávba, de persze nem vágok be mások elé, meg mondjuk nem is előzők ha csak úgy megoldható az előzés)

De mindegy, igazából már meg is bántam a kérdést, ahogy sejtettem.

(meg kicsit lenyugodtam)

Nekem is van ismerősöm aki kevesebb ideje vezet, és jobb nálam, de nem mondja, de én így is tudom.

Ő viszont általánosságban rosszabb, és ezt tudja ő is, én is, ezért mondogatja, és próbálja magát jobbnak mutatni.

Engem meg pontosan ez zavar.

Rajta kívül nincs ismerősöm aki ezt hajtogatja, hogy ő a király, ő az állat, és külön bosszantó,hogy amúgy nem is az, tehát ha még tényleg olyan ügyes lenne mint állítja.(hóban nem mer elindulni egy négy kerék meghajtásúval?!)

Szerintem már sokan azon felbosszantanák magukat, ha én most név nélkül kiírnék ide egy kérdést,hogy mindenkinél jobb vagyok.Tippem szerint 50 válasz jönne minimum.Pedig név nélkül, és mondhatni,hogy kit érdekel, de nem, mert még itt sem hagynák annyiban -sokan-, hát még élőbe mit szólnátok?!

2017. jan. 13. 19:24
 6/7 A kérdező kommentje:

Lemaradt:


A válaszokat pedig köszönöm szépen!

2017. jan. 13. 19:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Hagyjad, csak önbizalomhiányos, és talán irigy is egy kicsit, azért próbál téged "lepipálni". Tudom hogy idegesítő lehet, nekem is vannak ilyen ismerőseim, annyi, hogy én nem mostanában kezdtem a pályát. De szard le akkor is.
2017. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!