Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Volt olyan aki jogsi utan...

Volt olyan aki jogsi utan nagyon nem tudott parkolni, vagy szinte teljessen (meg sok evet kihagyott) és mára megtanult, mennyi ideig tartott neki-parkolo szenzor, kamera segíthet ebben, hogy konnyebben menjen?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első évben elég rosszul ment, nem mertem a szűk helyekre beállni, de azóta ráéreztem.

Ezek a kütyük hülyeségek szerintem, ha ráéreztél beállsz bárhová akármilyen személyautóval.

2017. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A páromnak néhány év kellett (s rengeteg pluszban vett óra csak ahhoz, hogy levizsgázzon), de ő ritkán vezette az autót. Trükkös helyekre (garázs, aminek a kapuján épp átfér, durva lejtővel) máig nem tud beállni, mert azt évi egyszer tudja gyakorolni. Márpedig a gyakorlás a kulcsa az egésznek.

Hogy a segédeszközök mennyit segítenek, azt nem tudom.

2017. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én féltem parkolni, mikor meglett a jogsim és egyedül vezettem. Volt olyan fajta parkolás, amit órán szinte sose csináltunk, szóval azokat már eleve nem tudtam rendesen.

De mivel naponta vezetek és kénytelen vagyok parkolni is, így belejöttem. Egyedül tolatóradarom van, az jó, hogy tudjam, hogy hol van pontosan fal, mert sokszor olyan helyre kell parkolnom, hogy mögöttem fal van, és elég rövid hely, szóval kilógni sem jó.

Szerintem kamera felesleges és talán még árt is, ha kizárólag arra akarsz hagyatkozni.

De elől, hátul egy radar sokat segíthet.

2017. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pici, ferde hátún tanultam, bárhová betettem mikor már éreztem az autót, vizsga után 4 hónapig egyáltalán nem ültem autóba, mert szervizbe került a miénk, majd amikor kész lett is ritkán mert ismeretlen várost nem vállaltam még be. Amíg nem telik el 8-10vezetéssel töltött óra benne, addig nem éreztem az oldalait se teljesen. Ez egy nagy sedán, aminek a hátulját a párom se érzi még 4 éve napi használat után (8év napi vezetés) sem teljesen, tudja mennyit számoljon rá és inkább szűk helyre nem tolja be, de érzésre nem megy neki sem jól annyira. Azzal megszenvedtem, amíg nem éreztem rá, és ez sok km után lesz biztosabb. Egy volt a megoldás: gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Kimentünk késő este áruházi vagy temető parkolóba ahol van felfestés és kijelölte a párom hová álljak be. Elmondta a támpontokat és gyakoroltam. A 6. beállás után éreztem az orrát és az oldalát végre. Ha én vezetek áruházba stb ahol kell parkolni, mondja hogy nyugodtan menjek hátra, elöl még mások miatt elkapkodom, mert hát nem akarom feltartani a többieket. Nem szabad így kezdeni amúgy, mert csak stresszelsz rajta és elrontod, elveszi a kedved.

A szenzor és társai feleslegesek mert ha a támpontok, oldal, eleje nincsenek meg érzésre akkor az se sokat segít.

2017. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint semmit nem érnek a szenzorok sem, meg a kamera sem. Ez már csak arra jó, hogy mikor végrehajtottad a sikeres manővert, lásd, hogy mennyit mehetsz még hátra. De a szenzoroktól az oldalparkolást még nem fogod tudni jobban megkezdeni.
2017. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hat ja, nekem hatso tolatoradar van az auton, es annyiban irto nagy segitseg, hogy jelzi mennyi hely van meg hatul. Tenyleg nagyon jo, csak ha tul megszokod es atulsz egy masikb autoba, amiben nincs, el ne felejtsd, hogy nem fog pittyogni :D
2017. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!