Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy átlagos helikopter mennyit...

Egy átlagos helikopter mennyit fogyaszt óránként?

Figyelt kérdés

Mit használ? Kerozint, benzint? Annak mennyi litere?


Úgy is kérdezhetem, hogy 1 óra repülés mennyibe kerül?


2017. febr. 4. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A kisebb helikopterek általában dugattyús motorosak és repülőbenzinnel üzemelnek, a "normál" helikopterek már mind gázturbinásak, mivel a dugattyús motor túl nehéz lenne a teljesítményhez képest, ezeket már kerozinnal hajtják. Ezeknek az üzemanyagoknak az árát sajnos nem tudom.

A fogyasztás nagyon sokmindentől függ, pontosan egy korszerű mentőhelikopterét tudom csak megmondani, kb a légitaxik is ennyit ehetnek, mert hasonló méretűek. Szóval, amikor Szentesen (asszem 10 éve) átadták a mentőhelikopter állomást, akkor lelkesen nyilatkozták le az újságnak, hogy egy korszerű helikoptert is kaptak, ami már sokkal takarékosabb is, fogyasztása mindössze 3 liter / perc.

2017. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 EC135? Emlékeim szerint 220 liter/óra kell neki, szóval a 3 liter az a nagyon minimum érték lehet.


Az ár? Írd be a keresőbe, hogy JET-A1 ár és megtalálod. Van belföldi és külföldi ár az adózás miatt, itthonra kb. 550-600 HUF lehet literje.

2017. febr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Azért ne tévesszen ez meg, mert az csupán a fogyasztása.

Ez nem egyenlő azzal, hogy mennyibe is kerül egy órai repülés!!

2017. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!