Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nincs beaktiválva az új...

Ha nincs beaktiválva az új típusú személyim, felengednek a repülőre?

Figyelt kérdés
Már új típusú személyit kaptam, csak egyszerűen még nem jutottam vissza az okmányirodába, hogy aktiváltassam. Nem biztos, hogy lesz rá időm és a héten repülök. Ellenőrzésnél ők ott néznek valamit géppel a személyi chipjén, vagy csak az adataimat nézik meg és az érvényességét és mehetek? Köszi a választ!
2017. febr. 13. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
en nem tudom ki hogy van vele, de en nyar ota nem aktivaltattam még...
2017. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Mit kellene aktiváltatni rajta? Abban a pillanatban, ahogy megkaptad, "aktivált" a személyid.
2017. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Aktiválás a többletszolgáltatások igénybevételéhez kell: pl. elektronikus aláíráshoz. Személyazonosításra anélkül is teljeskörűen alkalmas közhiteles okmány. Gondolj bele: én nem repülhetnék, mert jóval 2016. előtti a személyazonosító igazolványom?

(Gyakorlatban még mindig csak igen szűkkörűen használhatók a többletszolgáltatások, még a közhivatalokban sem gyakoriak az alkalmas leolvasók; nem beszélve, például, az egészségügyről.)

2017. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!