Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Furgonosként dolgoztam. Ma...

Laci1265 kérdése:

Furgonosként dolgoztam. Ma 2017 02.16. -án hívott a volt főnököm, hogy 2016 03. 06. -an bemértek Olaszországban, fizessem ki a büntetést. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2017. febr. 16. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha tényleg téged mértek be, akkor fizesd ki.
2017. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha nem fizetsz, akkor az összeg duplázódik. ha lejár a határidő, akkor az olaszok még a járművet is kitilthatják az országból. az pedig a főnököd nem fogja hagyni...
2017. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én tuti nem tokolnék
2017. febr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Aztán a munkaszerződésedben mi volt?

Mikor felmondtál mit írtatok alá?

2017. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne fizesd ki. Az olaszok is küldenek adatbekérőt a volt főnököd a menetlevéllel igazolja, hogy te vezettél aztán neked küldik ki névre szólón a büntetést majd idővel elrendelik a végrehajtást is. Csak az olaszokkal vigyázni kell, mert ott ha kijön az értesítés és a határidőig nem fizeted be akkor majdnem duplázódik a büntetés.


Amúgy ez komoly kérdés? Te mentél gyorsan? Téged fotóztak le? Szerinted kinek kellene kifizetnie? :D

2017. febr. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Magyarországon 90 nap után elévül.
2017. febr. 17. 17:06
 7/10 anonim ***** válasza:
De nem Magyarországon történt a szabálysértés. Ha rám hallgatsz akkor azt csinálsz amit akarsz, de ha a volt főnököd továbbítja az adataidat az olasz rendőrségnek majd ők téged keresnek fel levélben akkor ne légy meglepődve.
2017. febr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fizetsd ki. Amúgy hogy nincs kiblokkolva a furgon?
2017. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mutassa be neked a papirt rola.Mert ez nekem elegge buzlik,hogy kilepesed utan majdnem egy evvel jut eszebe hogy: ja van amugy egy szabalyserteses buntetesed.Vagy csak most kene neki egy kis + penz vagy ha igaz is fizesse be o mert szolhatott volna neked idoben is.
2017. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mert ez nekem elegge buzlik,hogy kilepesed utan majdnem egy evvel jut eszebe"


Olaszországból sajnos lassan jönnek meg a gyorshajtási büntik, az sem ritka ha közel 1,5-vel az esemény után jön az értesítő.

Nekünk ez furának tűnik, mert belföldre 6-10 napon belül meg jön a szombathelyi vagy vásárosnaményi csekk, de nemzetközi szinten ez azért máshogy működik. Ausztriából és Németországból is idő, míg kijön a határozat, az is pár hét szokott lenni.

2017. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!