Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg ingyenes az első...

Tényleg ingyenes az első jogosítvány csináltatása?

Figyelt kérdés
Olvastam neten, hogy az első jogosítványért az okmányirodában nem kell fizetni semmit. Igaz ez? Olyan válaszoljon légyszives aki mostanában csinálta :)
2017. febr. 27. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De tudod hogy ez csak szigorúan a jogosítvány kiállítására vonatkozik? A tanfolyam, a vizsgák (KRESZ, forgalom, eü) mar nem ingyenes..
2017. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen sajnos tudom. Most csináltam végig, s nem kevés pénzt hagytam ott érte. Konkrétan arra voltam kíváncsi h az okmányirodára is kell pénzt ki adni vagy nem :) mert ki ezt mondja,ki azt.... köszi válaszod.
2017. febr. 27. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod. Meg az első is jól írta. Ingyenes az okmányirodában az első jogsi. :)

22N

2017. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Törvényben szerepel az első alkalom illetékmentessége, ismeretéhez nem kell mostanában csináltatott első gépjárművezető engedély. Egyébként is, 2016. január 1-től így van; az nem mostanában volt.

[link]


A hatályos törvény ingyen megnézhető, például

itt → [link] ,

vagy itt → [link]


És persze nem csak okmányirodában van így; kormányablakban is.

2017. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly októberben csináltattam és illetéket nem kellett fizetnem tényleg :)
2017. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat :)
2017. febr. 28. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!