Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az Intercity kocsik számozása...

Az Intercity kocsik számozása miért 18-as kocsiszámmal kezdődik?

Figyelt kérdés
Miért nem 1-essel? Valamint miért Nincs 19-es kocsi? Miért a 21-23-as számokat használják a kocsik számozására a Nyíregyháza-Bp viszonylaton? Sok kérdés ez egyszerre, és apróság, de szeretek tájékozott lenni, zavar, hogy nem tudom a miértjét. :)

2017. márc. 4. 15:30
 1/4 anonim válasza:
70%

Kíváncsi lennék én is erre, de arra tudok gondolni, hogy a többi vonalon van a többi számozású kocsi.

Én valamiért mindig a 21-esbe kapok jegyet :D

2017. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Teljesség igénye nélkül: 18 elsőosztályú kocsik utolsó azonosítója,19 étkező lenne de az csak bizonyos szabályok és igény alapján van a szerelvényeken. A következők pl másodosztály 21-dohányzó(volt) majd a "normál" használatú kocsik...
2017. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, hogy mikor utazol Nyíregyháza ↔ Budapest viszonylatban.

Például:


A Nyírség IC 21, 32, 33; pénteken + 24, 25 számú 2. osztályú kocsikkal közlekedik:

[link]


A Szabolcs IC-n vasárnap vannak 71, 72, 73 számú 2. osztályú kocsik is:

[link]


Akárcsak a Délibáb IC-n pénteken és vasárnap:

[link]


A Vércse IC kocsi-számozása BUDAPEST-SZOLNOK-DEBRECEN-NYÍREGYHÁZA(-Tokaj-Miskolc-Füzesabony-Budapest vonalon vissza) 3-jegyű, vasárnap vannak 2-számjegyű kocsik is, és azok 3-assal kezdődnek:

[link]

2017. márc. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

Itt az egyik válaszoló nagyjából jól leírja a rendszer lényegét.

2017. márc. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!