Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » El szeretnék kezdeni telekocsi...

El szeretnék kezdeni telekocsizni autósént. Mire kell oda figyelni?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkozom rajta, mivel Budapesten tanulok és vidékre járok haza hétvégente. Esetleg ellenőrökre, vagy milyen apróbb dolgokra kell odafigyelni, hogy ne mínuszosan jöjjek ki ebből? Olyat is hallottam már, hogy valakitől számlát kértek stb.. Ezeket hogyan lehet elkerülni?

2017. márc. 21. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mik a forrasaid,de jo sok baromsagot hallottal akkor!

Telekocsinal nincs se ellenőr,se számla,se semmi.......de te szerintem ezt az egeszet igen csak kevered az über-rel ami viszont valoban teljesen mas!

2017. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mire érdemes figyelni? arra, hogyan vezetsz.


Budapest-Szeged táv városközponttól városközpontig durván 200 km, oszkáron általánosságban 2000 Ft-ért szoktak hirdetni. Van egy átlagos 4 személyes autód, találsz 3 embert, van 6ezer Ft-od. Ennél hiába kérsz többet, mivel a népszerűbb útvonalakon van, hogy 10-20 percenként van egy autós, aki hirdet szabad helyet...ha te 2500-ért akarsz vinni embereket, a kutya nem fog veled menni, kivéve ha éjfél után gondolkozol ebben, mint mondjuk én.


Ha fogyaszt az autód 130-nál autópályán átlag 7 litert, akkor az olyan 14 literre kijön, prémium benzinből 5600 Ft. Van 400 Ft-od pluszban. Kérdés, hogy ez neked profit-e, ha még bele kell számolnod a gumik, motor kopását, autópályamatricát. Jó, oké, amúgy is mennél haza, úgyis kopna végülis.

Na de ha mondjuk sportosabban vezetsz, vagy egyéb okok miatt már eleve 8 litert is bekajál az autó, máris minuszban vagy...meg persze akkor is, ha csak 1 utasod lesz, tőle sem kérhetsz 2000-nél többet.


DE a telekocsi nem erről szól, hanem arról, hogy a költségeidet osztod el, tehát nem abból a 6ezer Ft-ból kell gazdálkodnod, hanem hivatalosan ebbe bele kellene venni a te negyed részedet is(ha 3 utasod van).


Nyilván nemigen piszkálják a NAV-osok azokat, akik az ajánlott áron hirdetik meg az utat, és jó esetben van párszáz Ft plusz a zsebükben.

Persze vannak, akik ezt üzletszerűen csinálják, csinálnak reptéri transzfert 5000ért, csak a többség ezt személyszállítási engedéllyel, egyéni vállalkozóként(vagy a cég alkalmazottjaként) csinálja, és ezért tűnnek fel a telekocsis oldalakon. Ha valaki nem a reptérre megy, hanem város-városig, azok sem kérnek 2000-nél többet, viszont nem személyautóval, hanem 9 személyes mikróbusszal mennek...más kategória.

Reptéren már simán esélyes az ellenőrzés, pláne ha valaki személyautóval hirdeti meg 5000ért a kis "magántranszferét", az egyből szemet szúr.

2017. márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 veterán vas ***** válasza:
43%

Tudod, ez eredetileg egy jó ötlet volt. Egy lehetőség, hogy az autósnak csökkenjenek a költségei, és hogy az autó nélküliek, mérsékelt áron elérhessék a céljukat.


Aztán jöttek a hozzád hasonló számolgatós "üzletemberek", és belerondítottak ebbe a jó ötletbe.

:(

2017. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

félreértettél, én csak felvázoltam azt a tök egyszerű számolgatást, amit a kérdező is megtehetne.


én például, meg fogsz lepődni, de mivel egy kupém van, aminek a hátsó két ülésén gyakorlatilag nulla a fejtér, én magam mögé be sem tudnék ülni, ha megyek(márpedig például pénteken megyek fel Pestre), csak egyetlen helyet szoktam hirdetni előre. szóval én pont nem az az ember vagyok, aki azt lesi, hogyan lehetne nyerészkedni ebből.


én is elítélem ezeket, mert volt már pár rossz élményem, amit én sosem követnék el. Ültem már olyan Ford Galaxy-ban, ahova 5 ember be volt zsúfolva, a sofőr le se szarta, ki milyen magas, mekkora helyre lenne szüksége, vagy hogy a hátsó sorban nem volt bizt. öv, és ezt az utas szóvá is tette...arról nem is beszélve, hogy indulás előtt megpillantottam a majdhogynem mintázat nélküli hátsó gumit...az értékeléseiből meg az jön le, hogy elég sokszor lemondta az utakat műszaki hibára hivatkozva, nyilván akkor, ha nem telt meg az autó...szóval én például pont az a tipikus telekocsizó vagyok, aki szeretne egy kicsit spórolni a költségeken, és emellett még oda is figyel arra, hogy akit visz, biztonságban és kényelmesen utazzon.

2017. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!