Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tudok rendszámot igényelni...

Tudok rendszámot igényelni Németországban, ha nincs jogosítványom?

Figyelt kérdés

Vettem egy német papíros autót még ősszel. Eddig nem volt rajta rendszám, mert nem volt lakcímem és nem kaptam, viszont most változtak a körülmények és van lakcímem és munkám is. Jogosítványom nincs, a barátom használná, viszont neki nem lehet a nevén (egyéb okokból)


Azt hallottam a napokban, hogyha nincs jogsim, akkor elfelejthetem a német rendszámot. (itthon mondták)


Próbáltam a neten is utánajárni, hogy igaz -e de nem találtam semmit ezzel kapcsolatban, pedig elég sokat keresgéltem.


1 héten belül akarjuk ezt elintézni, elég sürgős lenne.


Légyszi segítsetek!:)



2017. márc. 24. 02:00
 1/3 anonim ***** válasza:

"hogyha nincs jogsim, akkor elfelejthetem a német rendszámot"


Ostobasag. Termeszetesen tudsz rendszamot kivaltani, ha tied az auto.

2017. márc. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kutyát nem érdekli van-e jogsid, autót vehetsz és írathatsz a nevedre, csak nem vezetheted.


Pár jó tanács:


- Ha a barátod használná, a biztosítás kötésekor jegyeztesd be mindenképp őt, mint használó/vezető, mert, ha nem teszed komoly gondok lehetnek belőle.


-mindenkepp több km-t adj meg kicsivel éves felhasználásra, mert abból is lehet gond, ha túl léped. (a nejem kolléganőjének balesete volt 15ezer km-re kötötte a biztosítást, a baleset meg kb 21ezer km-nél történt. Nem akarnak neki fizetni, csak aprópénzt, mondván bőven túllépte a km-t)

2017. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy Németországban a rendszámot nem az autóra, hanem névre szólóan lehet igényelni. Ennek azonban tényleg nem feltétele a jogosítvány megléte.
2017. márc. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!