Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tilos lakott területen az...

Tilos lakott területen az autóban való várakozás?

Figyelt kérdés
Tegnap hajnalban egy szabolcsi kisfaluban megálltam az út szélén, hogy egyek valamit az autóban. Már régóta úton voltam és megéheztem, elfáradtam. Olyan helyen álltam meg, hogy ne akadályozzam a forgalmat, de mégis elzavartak onnak. Először hajnali 4óra körül találkoztam néhány kerékpárossal akik oda jöttek hozzám, és megkérdezték hogy kit keresek. Mondtam hogy senkit, csak átutazóban vagyok és megpihenek kicsit az autóban. Kicsit mogorvák voltak, látszott rajtuk, hogy nem tetszem nekik, de továbbmentek. Majd fél 6körül már javában aldutam amikoris 2rendőr felébresztett, és igazoltattak. Nekik is mondtam, hogy nincs semmi célom ebben a faluban, csupán csak itt álltam meg aludni. Megkértek hogyha nincs semmi dolgom akkor haladjak tovább, mert a helybeliek nyugtalanok miattam. Ezen kicsit felháborodtam, mert senkit nem zavartam, nem járt a motor, és a fényszórók is le voltak kapcsolva, nem értem, hogy mi a zavaró ebben. Mégis milyen jogon "küldenek" el? Talán a román rendszámú autó szúrja a szemüket?

2017. márc. 31. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, kistelepüléseken az emberek jobban odafigyelnek egymásra és környezetükre. Ez egy önvédelmi reflexe ezeknek a közösségeknek, hiszen az államhatalomra kevésbé számíthatnak, mint a nagyvárosiak, hiszen nincs is minden faluban rendőr. Ennek megfelelően gyanakodva méregetik az éjszaka, a betörések népszerű időszakában hosszasan megálló autóst. És igen, ha nyugtalanok, odahívjàk a körzeti megbízottat. Aki persze nem küldhet el, de kérhet rá, hogy menj odébb.
2017. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Korrekt az első válaszoló..azt még hozzátenném, hogy a román rendszám alapból nem jó ómen.

Jobb országokban már tilos a kocsiban alvás, csak mi balkániak teszünk még ilyent...amúgy ne háborodj fel, keress egy parkolót, vagy benzinkutat, ahol szólsz, hogy valahol a közelben szundítasz.


Ha ezt Ausztriában teszed, akkor az őrszobán kötsz ki..

2017. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Szabolcsiak tudhatnák, hogy nem minden román rendszámú köcsög, főleg ha magyar az illető.

Minden bizonnyal valami külvilágtól elszigetelt faluban álltál meg, ahol az szokott a legnagyobb hír lenni, ha egy idegen ember átautózik a falun. Nemhogy meg is áll. Rengeteg ilyen van. Nem is érdemes ilyen helyen megállni.

2017. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
céges autó, árúszállitással foglalkozom, ez egyértelmüen látszik az autón is a matricák miatt. Mégis ki járna ilyen feltünő céges furgonnal betörni? És miért ne lenne szabad autóban aludni? Nemzetközi kamionsofőrök szerinted hogy oldják meg? keresnek annyit, hogy minden nap szállodában aludjanak?
2017. márc. 31. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Ők parkolókban, és ipari parkokban állnak meg, a legritkábban az út szélén, és akkor sem kis falukban.
2017. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es mindent leírt, nincs mit hozzátenni.
2017. ápr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vegyél szemgolyómatricát a szemhéjadra akkor azt hiszik hogy ébren vagy.
2017. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!