Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha sokszor szoktam gokartozni,...

Ha sokszor szoktam gokartozni, amatőr szinten versenyezni is, az számít valamit a közúti autóvezetésben?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy segíthet abban, hogy "jobban" vezessek, persze csak egy bizonyos szintig (reflexek, technika) persze nem profi rali/forma 1 magasságokba menően mert az nyilván a legmagasabb szint.

19 vagyok és mikor a jogosítványt csináltam az oktatónak is feltűnt, hogy azért jobban megy nekem mint egy teljesen átlagos kezdőnek. Aztán mikor vezetek észrevettem, hogy sokkalta nyugisabb és könnyebb mint mondjuk egy gokartverseny, mintha minden lassabban történne akár a kanyarok bevétele 100km/h felett is. Félreértés ne essék nem szoktam száguldozni mint egy őrült vagy hűű de profinak képzelem magam módjára menni. Ez a gokartozás/régebb óta vezetés miatt van (14 kb.) vagy csak én gondolom így?



2017. ápr. 8. 20:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Össze nem lehet hasonlítani a gokartot meg az autóval való közlekedést :D

Legyen szó akár milyen mai erős TDI kocsiról, a gokart sokkal durvább.

Egyrészt mert nagyon közel vagy a talajhoz így minden gyorsabbnak tűnik, másrészt itt sokkal több erő hat rád..

Ha mentél már durva gokarttal akkor tudhatod hogy lehet akármilyen bicepszed 10-15 perc után muszáj szünetet tartani :)


Egyébként a válasz határozottan igen.

Gokartban elég jó reflexek kellenek....

egyszer csak egy pillanatra vettem le a szemem az előttem lévő versenyzőről, ő neki ment a gumifalnak én meg belementem max sebességgel.... hát kellemes volt :D

Szóval gokartban egyfolytában koncentrálsz ami beléd rögzül és így autóvezetés közben is jobban koncentrálsz.


De amúgy a kettőt nem lehet összehasonlítani :)

Gokartot vezetni sokkal jobb élmény mint bármilyen autót.

2017. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy a gokartból hasznos tapasztalatokat lehet átvinni a közúti járművezetésbe.

A tanuló vezetők sokat szenvednek az jármű kezelésével, ami a figyelmük jelentős részét leköti.

A közúton közlekedés azonban nem verseny, sok felé kell figyelni, szabályokat betartva közlekedni, az utóbbiban nem feltétlenül számít a gokartos tapasztalat.

Forgalmi vizsgán is voltak már faramuci esetek, amikor a vizsgázó túl magabiztosan manőverezett, ami a vizsgabiztos szerint a kellő óvatosság hiánya történt.

2017. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Gokartnál zárt versenypályán vagy.

A közúti közlekedés az más.

Egy ismerősöm gépjármű oktató, és többször mesélt már olyan esetet, amikor valaki ment hozzá vezetni, aki pár évesen már "tudott" mindent.


"mikor a jogosítványt csináltam az oktatónak is feltűnt, hogy azért jobban megy nekem mint egy teljesen átlagos kezdőnek"


Nyilván az tök egyértelmű.

Te gyakoroltál milliót, a TELJESEN KEZDŐ meg semmit.

Aki talán első vezetési óráján ül a volán mögé, és tökre parázik, annak teljesen más, mint neked.


Most ha egy zongora órára kezdenél el járni, és volna aki már évek óta más helyen gyakorolt volna, akkor volna különbség.

2017. ápr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A "kérdésedet" rögtön meg is válaszolod a magyarázat részben.

Persze hogy előny ha te már vezettél négykerekű járművet a másik tanuló meg ott ül bele először.

2017. ápr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Vezettem már nagyon erős gokartokat nagyon szűk pályán úgyhogy tudom, hogy teljes koncentráció nélkül nem megy.

Igen előnybe voltam a kezdő vezetőhöz képest de a kérdés főleg a gokart-közút viszonyra irányult ahogy az első-második-harmadik válaszoló is válaszolt, miszerint bizonyos esetekben nem jön rosszul a gokart tapasztalat.

2017. ápr. 9. 07:38
 6/18 anonim ***** válasza:
hány ccm-es meg lóerős gokart volt? :)
2017. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
CRG gokart volt, 390 köbcentis, az olyan 13 lóerő körülbelül. Nem professzionális versenygokart, de ez is elég komoly volt.
2017. ápr. 9. 13:13
 8/18 veterán vas ***** válasza:
100%

Igaz, hogy 4 kereke van és benzinmotor hajtja, egyébként viszont eléggé távol áll a gokartozás a közúti közlekedéstől.

Mondhatni teljesen más.


Egyébként kíváncsi lennék, hogy milyen az az "amatőr szinten versenyzés" ahol 100km/h feletti kanyarok vannak? ;)

2017. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Rosszul értelmezted kedves utolsó. Az amatőr versenyzést arra értettem, hogy nem versenyszinten európai versenypályákon, saját gokarttal, a Forma 3-ba való feljutás reményében hanem csak hobbi szinten. A 100 km/h órával való kanyarodást pedig a közúti vezetésre, összehasonlításképp, hogy a gokarttal nem megyek olyan sebességgel, még az egyenesekben sem és mégis jóval nehezebb, sokkal több koncentrációt igényel.
2017. ápr. 9. 14:39
 10/18 veterán vas ***** válasza:
50%

Nem azt kértem, hogy magyarázd el a szó jelentését, hanem arra voltam kíváncsi, hol versenyzel?

Ha nincs válasz, akkor hagyjuk. :/

2017. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!