Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért szidják sokan a dízelek...

Miért szidják sokan a dízelek hangját?

Figyelt kérdés

Most nem egy dízel jó vagy rossz vitát szeretnék.

Mindössze arra volnék kíváncsi, hogy akik azt mondják, rossz a dízelek hangja, azok a saját véleményüket mondják, vagy mert egyszerűen divat ezt mondani.


Személy szerint én kifejezetten jobban szeretem a dízelek mélyebb hangját mint a benzinesekét. Sokan traktorokhoz hasonlítják, ami igaz nem alaptalan, de egy traktornak feltétlen rossz a hangja?


Tényleg csak a vélemények érdekelnének, itt úgy is mindenki név nélkül van ha úgy vesszük, lehetne igazán őszintén. :)



2017. ápr. 11. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a dízelek hangját szokták szidni, hanem a rossz dízelek hangját... azért ebben lényegi különbség van.

A benzinmotorok hangjához hasonlítva a dízelek mélyebben, ércesebben szólnak, de nem traktor hangon, ami vagy tetszik valakinek, vagy nem, de ezt nem szokták különösebben szidni azok sem, akik nem rajonganak a dízelért.

Ez akkor változik meg, amikor már valóban traktorra hajaz a dízel autó, s ez nem csupán a hangban nyilvánul meg, egy leamortizált dízel hangos, bűzös, feketefüst-okádó tud lenni, s ezek miatt van ellenérzés sokaknál a jobb állapotban lévő dízelekkel szemben is.

2017. ápr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
mert a benzines hanghoz képest szart sem ér legyen az sor 4/6 v6/8/10/12 vagy a kedvencem bubaru wrx sti no az ő hangja lenyűgöző
2017. ápr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én még senkitől sem hallottam, hogy szidta volna.
2017. ápr. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

A dízelutáló mindent szid, ami dízellel kapcsolatos, azért mert síkhülye hozzá.

És még ha beledöglik is, beletankolja a 10 litert a szarába.

2017. ápr. 12. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

1: Múltkor két új ingolstadti Audi A3 állt be a parkolóba mellém, és felhúzott ablaknál is hallottam ahogy kattog a motor.

A másik meg hogy amikor egy dízel mögött állok (legyen új, régi, drága, olcsó), olyan büdös hogy le kell kapcsolnom a szellőztetést.

2017. ápr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Végreee valaki, nem mertem kiírni egy ilyen kérdést, mert megmondjék hülye vagyok...

Én például a hangügyileg is sokat szidott 1.9 PDTDI hangját is nagyon szeretem. Ja, tényleg köze nincs egy V8 benzinhez, de hol van az előírva, hogy csak azt kell szeretni (szeretem annak a hangját is). Az 1.9-esnek jó mély, morgó, határozott hangja van, nekem kifejezettem bejön. A 4 hengeres benzinmotorok mivel jobbak, amik úgy szólnak, mint valami csapágyas porszívó nagyobb fordulaton? De na, lehet velem van a baj, mert nekem az MTZ hangja is nagyon tetszik.

2017. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:
42%

Nem tudom ,hogy más miket mond,, én még sosem szidtam a dízelek hangját.

(csak egyszerűen ki nem állhatom) ;)

2017. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!