Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri elmenni...

Szerintetek megéri elmenni teheraurózni, kamionozni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás miatt kérdezem. Persze szeretnék elvégezni egy középiskolát. De utána hogyan tovább? És ha majd nem tetszik a szakma? Sokan panaszkodnak rá. Először a személygépkocsira jogsit letenni majd egy teherautóra elég sok idő és pénz. Ti mit gondoltok? Nagyon gáz ez a szakma?

2017. ápr. 23. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1 évem van vissza a suliból ha minden jól megy, B-m már van nyáron csinálom a 102 kódot novemberben a páv2-t és ott kiderül, hogy alkalmas vagyok e. Ha igen, akkor egyértelmű leteszem a C-t E-t GKI-t D-t ha sikerül, és megyek utamra. De ne ez legyen az egyetlen végzettséged, mert ügye a hivatásos az végzettség, ügye?! legyen egy életképes szakmád ha esetleg valami ne adj isten nem sikerülne, legyen hová nyúlnod. Persze ,hogy sok pénz 800 ezer alatt nem fog megállni.
2017. ápr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen megközelítés azt sejtteti, hogy nem neked való.

Kellő elhatározás, akarat, elszántság nélkül nem érdemes még gondolni sem a kamionozásra.

Igen kell előbb egy B kategóriás jogosítvány, aztán C+E, ami időbe, pénzbe kerül.

A kamionozás me4g nem laza kirándulás, hanem egy kemény szakma, ami kellő elszántság nélkül nyűg - de honnan tudja azt más, hogy nálad mekkora az elszántság, a tűrő képességed?

2017. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam meg. Nagyon szeretnék kamionos lenni csak nem tudom,hogy jó választás lenne-e?
2017. ápr. 23. 22:08
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Én "miért ne?" alapon raktam le a C+E-t, eszem ágában nem volt egyébként kamionos lenni, de a munkahelyemen több fizetést kaptam ha megvolt a jogsi (tehát ha úgy nézzük ingyen csináltam), így viszont nem baj ha van plusz firka a kártyán.


Azóta sok víz lefolyt a Dunán, de a Temzén is. Kibútoroztam Angolországba, a munka csak egy kis része a vezetés de azt is kell (rengeteg izgalmas centizés, tolatás inkább), élek mint Marci Hevesen, sokszor elég hosszú a munkaidő de ha más itteni magyar megkérdezi, akkor nem merem elmondani hogy 3x-4x annyit keresek mint ő és csak dupla annyit dolgozom.


Nincs az a pénz hogy elmenjek egy normál áruszállító kamionosnak, nem nekem van, de a jogsi megérte az árát sokszorosan. Ez nem azt jelenti hogy neked is bejön, de az esélye megvan.

2017. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ne hallgass az ilyen "egy életre el kell kötelezned magad" emberekre ... próbáld ki, ha nem tetszik ne csináld, ha tetszik akkor csináld. Ráfordítasz kb 500-600 ezret (elsőre soknak hangzik, de 1-2 hónap alatt visszajön az ára), vagy valakinek aláírsz pár évet, és ennyi. :D
2017. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na ez az egyetlen, amitől én óva intelek, ez az aláírok pár évet.... inkább szánd rá az időt míg találsz normalisabb céget. Ha mar saját pénzből teszed le eszedbe ne jusson aláírni.

Én első cégemnél a betanítás miatt irtam alá, de csak nem akartak furgonról tovább tenni nagy autóra, igy felmondtam, és még én fizettem a szerződés szerint....

Meg ne csináljon azt veled amit akar, mert tudja hogy nem mondhatsz fel....

2017. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ha a saját pénzén csinálja valaki nem iratnak alá sehol semmit.


Amúgy meg ha aláír sincs semmi, mivel bőven megkeresi pár hónap alatt a pénzt amivel kiváltja magát, mint egy hitel.

2017. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is erősen gondolkodom azon, hogy kamionozzak. Megkérdezhetném, hogy hogy értitek ezt, hogy aláír valahova?
2018. dec. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!