Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az I-es, illetve II-es típusú...

Az I-es, illetve II-es típusú orvosi alkalmassági vizsgálat + a szükséges PÁV vizsgálaton milyen követelményeknek kell megfelelni, hogy hivatásos sofőr lehessek? (több lent)

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést azért vetettem fel, ugyan is nyáron kezdeném el a jogosítványt, és mindez azért lenne fontos számomra előre tudni, hogy ha gerincferdülésem van, illetve kicsit be van esve a mellkasom az nagy probléma e? Illetve régen volt szemüvegem, de aztán nem volt kedvem tovább hordani, azóta meg nem is hordom, amúgy nem olyan rossz a szemem, csak a kisebb betűket nem látom rendesen, illetve még lúdtalpam is van :) Komolyra véve a szót, valaki tud erről valamit mondani, hogy ez mennyire befolyásolja az esélyeimet?

2017. ápr. 30. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szemészet befolyásol.... 2.csoportú orvosi alkalmasságin nagyon nézik a szemet.... tábla olvasás, szintévesztést nézik, térlátást nézik... többiről nem tudok nyilatkozni...
2017. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha fel is írnának szemüveget, akkor úgy lehet vezetni nem? Színtévesztéssel, térlátással nincs bajom. Bár tudom a doki úgy is megmondja, ha arra kerül a sor. De kicseszés lenne, ha emiatt buknám, oda lenne az egész... Már csak a járműveztetésben látok így is reményt épp szakmán vagyok, de nem úgy megy, hogy tudjam is mester fokon, és másodiknak sofőr pályát lenne jó választanom, már előre is tanulgatok a KRESZ-re, és nem csak elméletben szeretném ezeket tudni, hanem gyakorlatban is, legyen szó bármilyen járműről.
2017. ápr. 30. 22:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem orvosin tábla olvasás volt meg vérnyomás mérés ez a két legfontosabb dolog, én is szemüveges vagyok nincs ezzel semmi gond sikerülni fog, a pávon meg reakcióidőt, monotonitás tűrést néznek.
2017. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hivatásos sofőrséghez”, egészségügyi vizsgálatnál a 2. alkalmassági csoport követelményinek kell megfelelni. Itt főként (ha nem teljesen) fizikális vizsgálat van.

A pályaalkalmassági vizsgálat elsősorban pszichológiai vizsgálat (észlelési, döntési, cselekvési helyesség és idő, pszichés terhelés tűrése).


Az egészségügyi vizsgálatot, 2. alkalmassági csoport esetén, a választott háziorvosod; a lakóhelyed szerint területileg illetékes foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely orvosa; vagy, alkalmazásban állóknál, a munkáltató részére foglalkozás-egészségügyi alapszolgáltatást nyújtó egészségügyi szolgálat orvosa végezheti.

Aki nem a választott háziorvosánál végezteti, a vizsgáló orvos a vizsgálatról és annak eredményéről 15 napon belül értesíti a választott háziorvost.


Megfelelő látásjavító eszközt (szemüveg, kontaktlencse), ha kell, vagy gyanús, hogy kell: a vizsgálat előtt célszerű beszerezni, mert a vizsgálatnál azt szabad használni, annak segítségével kell megfelelni a látási feltételeknek. Ha nincs, és nem megfelelő a látás, akkor lehet újra menni, szemüveggel, kontaktlencsével.


1970-től van „A” és „B” kategóriám, 1972-től „C” is. Az eltelt idő alatt voltam néhány vizsgálaton. Látással kapcsolatban csak a látásélességet és a színlátást vizsgálták. Sohasem vizsgálták sem a látóterem, sem a kontrasztérzékenységem, a kettőslátást meg sem kérdezték.

Konkrétan, 2-es csoportú alkalmassághoz

Látásélesség:

- a látásjavító eszköz (szemüveg, kontaktlencse) nem lehet 8 dioptriánál erősebb;

- a gyengébb szem látása is legalább 0,1-es legyen (a látásvizsgáló tábla legfelső sorát kell látni, használható hozzá szemüveg, kontaktlencse);

- legalább az egyik szemnek 0,8-esnek kell lennie (a középső, vastag, általában piros vonal alatti 3. sort kell látni, használható hozzá szemüveg, kontaktlencse).

[link]


Konkrétan gerinc problémára, illetve lúdtalpra nem térnek ki, a jogszabály ettől súlyosabb esetekkel foglalkozik.

A háziorvosod bizonyára ismeri ezeket a problémáid, ha nem tartja problémának, akkor megadhatja a megfelelést, ha olyannak véli, akkor kérhet szakorvosi véleményt, amire alapozva dönt.

Célszerű ezt időben tisztázni vele, akár már most.


Az egészségügyi megítélésre vonatkozó jogszabály (részletes követelmények az 1. mellékletben vannak): [link]

2017. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat és a tájékoztatást. Mielőtt jelentkezek az autós suliba, majd előtte az utam a háziorvoshoz vezet :)
2017. máj. 1. 16:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Azóta voltál a háziorvosnál?
2020. okt. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!