Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Annak mi az oka, hogy engem...

Annak mi az oka, hogy engem 7000 körül kivitt a taxi Berlinben a Főpályudvartól az Olimpiaistadionig, itthon pedig a Keleti előtt a "Lehel-térig" 6 ezres választ kaptam?

Figyelt kérdés
Összeomlott a német gazdaság?

2017. máj. 8. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Le akartak húzni. Ennyi.
2017. máj. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Több taxistól is ezt a választ kaptam. Volt egy notmálisabb, ő átküldött 1 uccával arrébb, azt mondta, hogy ők olcsóbban elvisznek. A Keleti előtti helyeket a külföldi turistákra pályázó fa......k birtokolják? 6000 ft 100 ft üzemanyagköltségért?
2017. máj. 8. 14:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor nincs komoly gond Németország gazdasával?? Hirtelen megijedtem a Keleti előtt. De akkor megnyugodtam, csak a szokásos magyar mentalitás.
2017. máj. 8. 15:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem érkeznek a válaszok. Az ingyenélés ennyire elterjedt az országban?
2017. máj. 8. 18:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem válaszol senki. Ez a f......ók országa marad már? Ez így jó, hogy 3 km 6 ezer?? Más 2 napot dolgozik ennyiért.
2017. máj. 8. 21:31
 6/10 anonim ***** válasza:

A Keleti pu. környékén tapasztalható helyzet kb. harminc éves probléma.

A hatóságok nem járnak el következetesen, hatékonyan a szabályokat sértő taxisokkal szemben.

Rendelj telefonon taxit, és a hatósági rögzített áron szállítanak a szabályokat betartó vállalkozók. Kb. 2000 Ft-t fogsz fizetni.

2017. máj. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3 km az nem 6000 ft, az tuti.

Az üzemanyagot jól írtad le kb, én 30-35ft/km-el számolok. Vidéki taxis vagyok, de tudom, hogy pesten az legális alapdíj 450 ft, 280ft a km-díj (rendeletileg szabályozva), a várásdíjat hirtelen nem tudom. Ebből az jön ki, hogy az út 3x280Ft + 450 alapdíj, azaz 1290 Ft, de ha meg kell állni lámpánál, akkor a percdíj ketyeg, tehát olyan 1400, nagyon max 1500 ft lehet az út. A 6000 ft-os ajánlat az mocskos hiéna 3 km-re

Soknak tűnhet az 1400 is, ha csak kívülállóént számolgatsz, és azt a 100 ft üzemanyagot nézed. Adót kell fizetni (a becsületesebbje fizet, én is), autót fentartani (biztosítás, súlyadó, évenkénti műszaki, szervizelés stb), egyéb költségek, és mivel nem hobbi a taxizás, ezért megélhetést is kell termelni. Ha az az út valóban 3 km (nem vagyok jártas pesten), akkor az a reális ár, amit leírtam. A taxi ez szolgáltatás. Mindig az alábbit hozom fel példának: étteremben ha kajálsz, akkor 1500 ft-ot otthagysz egy-két szelet húsért, meg egy pukli rízsért, és még nem ittál mellé semmit. Ebből az anyag kb 100 ft, a többi az étterem fenntartása (rezsi), alkalmazottak fizetése, adók kifizetése, stb, illetve a haszon, amiért minden vállalkozás/szolgáltatás működik.

Ha üzemanyag áron akarsz eljutni valahova, azt nem taxinak, hanem telekocsinak hívják.

2017. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem 100 Ft-ért vártavártam el, hogy elvigyenek, de megkérdezték, mennyit gondolok, 2000-et mondtam és kiröhögött, hogy ott a troli. Berlinben simán behúzhattak volna, nem beszélek németül, és kb. 26 euro volt 7-8 km.
2017. máj. 10. 20:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Esetleg nem a "freelancer" hiénához kéne menni, hanem felhívni bármelyik taxitársaságot telefonon, 1 percen belül ott lesz a kocsijuk aki elvisz 280 ft-os km díjért, órával, számlával.


Amúgy a Lehel tér 5 km, nem 3, de ez lényegtelen is.

2017. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Fischer Tamás válasza:
Valószínűleg a berlini az taxis volt!
2017. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!