Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss jogosítvánnyal mennyi...

Friss jogosítvánnyal mennyi ideig nem vezethetek még külföldön?

Figyelt kérdés

Én kresz-ből úgy tanultam, vagy legalábbis úgy emlékszek, hogy 1 évig nem vezethetek külföldön. De ismerősök meg azt mondják, hogy 2 évig. Melyik fedi a valóságot?

Vannak esetleg kiskapuk, hogy mégis vezethessek?


2017. máj. 13. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
18 felett bármikor.
2017. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy tudom, hogy nincs ilyen megkötés.

Tehát friss jogsival is lehet külföldön vezetni.

2017. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul emlékszel, az ismerőseid rosszul tudják.

Ezen az oldalon (is) már kismilliószor le lett írva, hogy:

1. külföldön csak 18 éves kor alatt nem lehet vezetni, más megkötés nincs.

2. az első nemzetközi kategória megszerzésétől két évig számít kezdő vezetői engedélynek. A kezdő vezetői engedéllyel nem vontatható pótkocsi (utánfutó) és motorral nem szállítható utas, más korlátozás nincs.


"4. §

(3) A vezetői engedély a járművezető alábbiak szerinti életkorának eléréséig csak belföldön történő járművezetésre jogosít:

a) a „B” kategória esetében 18. életév,

b) a 2013. január 18-át követően kiadott vezetői engedély esetében

ba) az „AM” kategóriánál 16. életév,

bb) a „C” kategóriánál 21. életév,

bc) a „D” kategóriánál 24. életév."


"6. §

(1) Az első nemzetközi kategória megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül.

(2) A kezdő vezetői engedéllyel az „AM”, az „A” és az „A” korlátozott kategóriára, továbbá az „A1”, az „A2” és a „B1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, valamint a „B”, a „C” és a „D” kategóriára, továbbá a „C1” és a „D1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel – a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével – pótkocsi nem vontatható."

[link]

2017. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
23%

"Én kresz-ből úgy tanultam, vagy legalábbis úgy emlékszek, hogy 1 évig nem vezethetek külföldön."


Háát ez elég nagy baj, hogy ilyenre emlékszel, ezek szerint a Kresz könyv csak dísznek volt... 18 év kor alatt nem vezethetsz egyedul, 18 ev kor felett barmikor...tipikus mentalitas, mar a kiskapukat keresi, amikor meg a rendes valaszt sem tudja...

2017. máj. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!