Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kresz - Ön lassú járművet...

Kresz - Ön lassú járművet vezet 10 km/h sebességgel. Ha az úttest mellett lassító sáv van, köteles-e itt közlekedni, ha egyébként egyenesen kíván továbbhaladni?

Figyelt kérdés

Segítenétek ennél a kérdésnél?

Magát a kérdést sem értem.

Itthon gyakorolok, jövő héten vizsgázom.

A legutóbbi tesztem 100%, de azért érteni is szeretném a kérdést...

Tanfolyamon erről nem volt szó.


2017. jún. 24. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A lassító sáv arra való, hogy lekanyarodás előtt le tudj lassítani benne. Pl. amikor autópályáról akarsz letérni, akkor ne a külső sávban fékezz 40-re, hanem menj le a lassító (lekanyarodó) sávba és ott lassíts. Ha egyenesen mész tovább, akkor nem kell (sőt, nem is szabad) oda lemenned.

[link]

2017. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ezt a sávot jelzi vmi tábla?

Vagy honnan lehet tudni, hogy az lassító/gyorsító sáv?

2017. jún. 24. 20:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Jelzi tábla. A "besorolás rendjét jelző tábla" és a felfestésből is tudod.
2017. jún. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Autópályán nincs besorolás rendjét jelző tábla, ott egyértelmű, hogy mindig a lassító sávból lehet lekanyarodni. De itt lassú járműről van szó, az nyilván nem mehet autópályán.
2017. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor hol van egyáltalán lassítósáv autópályán kívül?
2017. jún. 25. 14:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Rengeteg helyen, csak főúton sokszor kanyarodósávnak hívják.
2017. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

:O


Nem kötekedésképp, de úgy gondolom, a kettő nem ugyanaz, nem véletlenül hívják azt kanyarodósávnak. Vagy nem?

2017. jún. 25. 15:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Hívhatod bárminek, arra szolgál, hogy a lekanyarodó jármű ne az út forgalmát lassítsa, hanem soroljon ki onnan és az egyenesen menők zavartalanul tudjanak továbbmenni. Biztos megvan a pontos definíciója valahol, de a kresz szerint mindkettőnek ez a célja.
2017. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na ez most pont nem jó, mint írtam, kresz-re járok és jövő héten vizsgázom, szóval nekem ez most nem pálya, hogy "hívhatod bárminek".

Ha én máshogy hívom, mint a kresz, akkor bukhatom a vizsgát, ezért kértem volna infót.

2017. jún. 25. 20:29
 10/13 anonim ***** válasza:
A KRESZ lassító sávnak hívja, a hétköznapi nyelv pedig kanyarodó sávnak. Ugyanaz. Amúgy lassú járműre lehet, hogy más szabályok vonatkoznak. Milyen kategóriából vizsgázol?
2017. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!