Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha nem ég a lámpa,...

Igaz, hogy ha nem ég a lámpa, akkor azt csak helyszíni bírsággal büntethetik?

Figyelt kérdés

Vagyis, utólagos csekkel nem.

(Lakott területen kívül, sebességkorlátozásnál traffipaxoztak, én meg csak 2 km-rel később vettem észre, hogy nem ég a lámpám.)


2017. jún. 28. 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2017. jún. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A helyszini birságot ott helyben szabják ki/állapítják meg, de nem a rendőrnek fizeted ott és érdésedbe foglalt állítás igaz,

a kiegészítésben lévő nem!

2017. jún. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. Nem tartozik az objektív felelősség alá, így utólag nem büntetik. Helyszíni bírságnál megállítanak és a büntetésről csekket kapsz, amit postán vagy átutalással tudsz befizetni.
2017. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fényszóró hiányáért nem jár közig bírság, csak szabálysértés.


Tehát simán kijátszhatod a "hozzátartozóm vezetett, ezért nem kívánom megnevezni" kártyát.


Szóval ha nem kaptál helyszíni bírságot, akkor nem kell félned.

2017. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem állítottak meg, akkor nem is lesz következménye. Sebességméréssel foglalkoztak, nem érdekelte őket az ilyen semmiség.

Amúgy ha megállít, akkor megkérdezi, ki tudod-e a helyszínen cserélni? ha nem, akkor szóbeli figyelmeztetést kapsz, és felszólít, hogy mihamarabb cseréld ki.


nem lőnek főbe.


ha csekket kapsz, az gyorshajtásért lehet, de kiégett lámpáért nem.

2017. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mifelénk a kiégett rendszámvilágitással közlekedő rendőr büntetett meg, azért, mert nekem csak az egyik ég. Békés megye.
2017. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


(Utólagos csekken azt értettem, hogy utólagosan küldik. Amit azonnal, a helyszínen adnak, az a helyszíni bírság.)

2017. jún. 28. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!