Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehet elszállíttatni egy...

Hogy lehet elszállíttatni egy autót, ha hónapokig nem nyúl hozzá senki?

Figyelt kérdés

Parkol a házunk (tömbház) előtt egy autó, szakadt, rohad szét, hiányoznak róla apróbb alkatrészek. Hónapok óta ugyanott áll. Előtte egy sarokkal arrébb állt, onnan a kb századik hivatalos figyelmeztetés után (szélvédőn hagyva) egy favágás miatt hozták ide a parkolóba. Azóta sem mozdították meg, és szerintem nem is fogják. Csak foglalja a helyet.


Kinek lehet szólni, hogy tüntessék el innen? Vigyék valami telepre, mit bánom én, csak ne itt rohadjon a ház előtt. Valahogy elérték a tulajt korábban is, hiszen idekerült a ház elé. Rendszám van az autón, gondolom ezért nem foglalkoznak vele az erre járó közterületesek.



2017. júl. 5. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Amíg érvényes műszakija/forgalmija van, addig lehet közterületen. Amennyiben a közlekedést nem akadályozza.
2017. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Tipp: közterület-felügyelet
2017. júl. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 14:12



Igen, egy darabig...arra azért kíváncsi vagyok, ha lejár a műszakija hogy megy majd szétrohadva lapos gumikkal tovább. Amúgy el lehet szállítani, ha tartósan ott áll az nem jelenti azt, hogy hónapokra/évekre ott hagyhatod. ennyi erővel egy parkolóban hagyhatná az összes ember az autóját, ha már nem kell nekik...A házunk elől elszállítottak egy ugyanilyet szakadt régi Astrat, talán itt állt a parkolóban vagy 1 évig lengyel rendszámmal. Az összes gumi leeresztett, az alja elrohadt. Egyszer csak mentem reggel melózni, az autó már nem volt sehol.

2017. júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod.


Nem az számít, hogy van-e érvényes műszakija/forgalmija.

Lejárt műszakival még közlekedni is szabad, három hónapon belül csak figyelmeztetnek, utána van bírság. ← 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet 4. melléklet


Az számít, van-e hatósági jelzése, azaz rendszáma. „Azt a hatósági jelzéssel nem rendelkező járművet, amely a közúti forgalomban csak ilyen jelzéssel vehet részt, főútvonalon tilos, mellékútvonalon – közterület-használati engedély nélkül – legfeljebb 10 napig szabad tárolni. Az úton e rendelkezések megszegésével tárolt járművet a rendőrség, a közterület felügyelet, a közút kezelője – a tulajdonos költségére – eltávolíthatja.” ← 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet 59. § (3)

De, ilyenkor is csak eltávolítHATják.

2017. júl. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!