Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem építenek rá a...

Miért nem építenek rá a Budapesti rakparti autóútra emeletként egy szintet?

Figyelt kérdés

Képtelenség a budai rakparti osztott járdán gyalogolni és biciklizni, este 10 órakor is tömeg van, a gyalogosok, turisták - érthető módon - teljesen elfoglalják a járdát, biciklis közlekedésre alkalmatlan a Batthyány tértől délre.


Nem lenne értelme az autóút fölé kialakítani egy sétáló, biciklis részt? Vagy akár a Dunát szűkítve a rakpartok szélesítésével?


Ha van 3 milliárdunk egy VB megnyitóra, akkor az elmúlt 30 évben is lett volna rá bőven pénz.


Technikai okai vannak vagy rombolná a városképet?


Használhatatlan Budán ez a több kilométeres szakasz. Forgalomban tekerni a Fő utcán még este is problémás tud lenni.



2017. júl. 10. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy utat nem tudnak normálisan leaszfaltozni. Stadionokra is telik több milliárd.
2017. júl. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alex Fly ***** válasza:
0%
Először is az említett útszakasz nem autóút. Másodszor nem emeletként kellene kerékpárutat építeni, hanem a gépjárműforgalon korlátozásával az úttesten kerékpársávot kialakítani. Vagy ahogyan az Európában szokás: a rakpartokról kitiltani a gépjárműveket és gyalogos- illetve kerékpáros sétányt kialakítani.
2017. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván az volna a cél, hogy a Dunát és a várost összekössük, ne pedig elvàlasszuk egy városi autópályával. A lefedés egy kompromisszumos, de drága megoldás lenne, ráadásul alapjaiban változtatna a védett városképen. (UNESCO világörökségi helyszínről beszélünk!)


Magyarán inkább azon kellene gondolkozni, hogy legalább az egyik alsó rakpartról hogyan vegyük le az autóforgalmat és adjuk vissza a városlakóknak a Dunát.

2017. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja zárjuk le a rakpartot, meg adjukuk vissza a pógároknak... és okozzunk ezzel egy stroke-ot Budapestnek (mert nem a rakparton lesz dugó, az egyetlen normális helyen, ahol átlehet szelni Bp.-et E-D irányban, hanem mindenhol máshol a városban...) szép Új világ...

Ja és ne mondjátok, hogy biciklizz vagy tömegközlekedj, mert agyf***t kapok...

Nem fogok öltönyben laptoppal és még 40 kg cókmókkal tekerni, hogy szarrá izzadva érkezzek a munkahelyre...

A tömegközlekedés meg kész fertő, nem fogok csövesek és AIDS-es barmok után megfogni egy kapaszkodót, hogy aztán rám tüsszentsen agy "madárinfluenzás"... Arról nem is beszélve hogy így 45 perc zötykölédes helyett 15 perc kényelemben érek be... ;)

2017. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én nem állítottam, hogy az autók, autósok kárára történjen mindez, hanem velük párhuzamosan. Gondolom nem nekem címezted, és egyértelműek az érvek, nyilván senki nem szeretné ha másnap se kenyér, se tej, se zöldség nem lenne a boltok polcain, és leállna az áruforgalom és az élet.


Itt az alapkérdés, hogy hogyan lehetne ezt a bringásoknak fontos észak-déli szakaszt megoldani, mert valami botrány, hogy ha már meg kell fulladni Budapesten, akkor azt is dupla annyi ideig kell szívni, mintha gyorsan elérhetnéd a célod.


Azt az apró tényt meg ne felejtsd el, hogy te azért érsz be ma 15 perc alatt a szép öltönyöddel és laptopoddal az irodádba, mert veszi jó pár ember a fáradtságot és bringára ül az autó helyett...

2017. júl. 11. 21:07
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
50%

@4: igen, a város és annak a kellős közepén levő folyópart azért van, hogy a sok teagacs tudjon hol száguldozni. Az emberek meg le vannak...

Nem is értem, hogy civilizáltabb vidékeken az ilyen helyek miért forgalomcsillapított, gyalogos-kerékpáros övezetek? Hogy létezikb hogy normális helyen a város azért van, hogy ott emberek éljenek, dolgozzanak, szórakozzanak és nem azért, hogy minél több jármű száguldozhasson?

Esetleg a Dunát nem kellene lebetonozni, hogy 2*20 sávos sztráda lehessen a helyén?

Könnyű a 45 perc helyett örülni 15 perces utazásnak, ha más szop helyetted.

2017. júl. 12. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs én nem fogok azért sz*pni, mert más azt teszi... gondolom te se tennéd. (félórával tovább aludni mégiscsak jobb) De ha az időmegtakarítás nem elég indok, akkor a szag a mocsok és a betegségek is ott vannak... de "ticcsatok" be mindent, mint a "ki*@sz*tt" nyugaton (egyébként ott is megvannak az ilyen jellegű utak, mint nálunk a rakpart, mégse zárják le, mert mégse hü**ék, csak itt egyesek ezzel érvelnek. Ja tapasztalatból mondom... munkám miatt havonta járok különböző európai országokba...), akkor majd az ablakod alatt fogok pöfögni, a belváros utcáin, és akkor lehet nem 15 percig fogom eregetni a kipufogó gázt, hanem 1,5 óráig, de legyen, akkor se teszem le a kocsit mert még mindig nem akarok mocsokban utazni.

Egyébként most is tudsz sétálgatni a Duna-parton, ha akarsz, nincs megtiltva, és egyébként biciklivel se olyan sz*r a helyzet mint itt beállítják, van amikor rám jön és a Kopaszitól Szentendréig és vissza letekerek, kizárólag csak hobbiból, mert a bicikli másra nekem nem jó.

2017. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:

@7: értem. Szopjon más, hogy félórával többet aludj. Igazán példás gondolkodásmód... Szopjon helyettem más, fizesse a kényelmemet más, ha nem hajlandó rá, akkor majd bosszúból jól megmérgezem a tragacsommal...

Ezért kellene a város egyes részeiről egyszerűen kitiltani a gépkocsikat...

2017. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor Te se aludj, mert én csak 3 órát alszom naponta.... szolidarítsál már velem... ne csak én sz*pjak.

Ki mondta, hogy más fizeti a kényelmemet? Én vettem az autót én fizetem a szervizt a benzint a f***a adókkal együtt, drágábban, jövök ki mint bicikliivel vagy tömegközlekedéssel (de persze más fizeti a kényelmemet... hagyjuk már a sok sz**ságot ami belőled dől ki.... magadtól vagy ennyire sötét vagy segítenek neked?).

Egyébként Te mondod, hogy olyan jó a tömegközlekedés, akkor, akkor a többiek miért sz*pnak?

A mai szabad világban tiltsuk ki mindent a városból, szép új világ.... hogy sz*pjanak azok akiknek sietniük kell... vagy csak nem akarnak betegek lenni, mert az is pénzkiesés.

2017. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
@9: és azt gondolod, hogy az általad az autóhasználat miatt fizetett összeg fedezi annak teljes költségeit? Szerinted a fennmaradó részt ki fizeti?
2017. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!