Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik biciklitípusból válassz...

Melyik biciklitípusból válasszak (City, Trekking, MTB vagy Touring)?

Figyelt kérdés

Amihez kellene: Napi munkába járáshoz, ami 5,5 km oda, vagyis egy nap 11 km. A bicikliút egy része sima, normális út, a másik része 5 méterenként padkás, bukkanós. Valami fix kosarat/csomagtartót szeretnék rárakatni, hogy a csomagom bele tudjam tenni, mert a hátizsáktól folyik a hátamon a víz.


5 kerékpárüzletben voltam eddig, a 60 ezer forintostól a 180 ezresig mutogattak kerékpárokat (City, Trekking), és teljesen tanácstalan vagyok. Jelenleg egy kölcsönkapott Capriolo Adrenalin (férfi) biciklivel járok dolgozni, ami MTB. Sajnos nem értek a biciklikhez, remélem, tudtok segíteni.


24/N



2017. júl. 22. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Olcsót vegyél, hogy ne legyen akkor veszteség, ha széthullik a rossz úton. A vékony gumis gépeket kerüld, mert nagyon fognak rázni. Ha az ülés nem olyan kényelmes, cseréld le, mert nem mindegy, min zötykölődsz naponta 11 kiométeren át. Ha vannak emelkedők, akkor váltós biciklit válassz.
2017. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En a MTB mellett maradnek, 5.5 kilometerre kenyelmes es ugyanakkor megvan a lehetoseged, hogy ha hetvegen kedved tamad, kitekerj az erdore.
2017. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
Eere a felhasználásra egy városi trekkinget ajánlok. Kényelmes, haladós és egyszerűen felszerelhető mindennel, ami kötelező vagy szükséged van rá.
2017. júl. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én MTB párti vagyok, mert bárhova használhatod, ha nagyon szükséges, a gumit is lecserélheted aszfalti kivitelezésre, azonban bármikor elindulhatsz vele BÁRMILYEN terepre, ami fix, hogy elő fog fordulni. :)
2017. júl. 23. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
Az MTB terepre való, nem utakra. Ha annyira mindenre jó lenneb akkor nem a hybrid (trekking) lenne a jelenleg legnépszerűbb kategóriab amit viszont pont erre találtak ki: alapvetően közlekedni, de ha szükséges, szinte mindenhol elmegy -kivéve az olyan durva terepet, ahova az MTB-tulajok nagy része sem megy...
2017. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
MTB-t pártolom,nagyon jó minőségű bicikli :)
2017. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
@6: a minőség nem ettől függ. MTB-ből is van gagyi és treking/outi is van csúcsminőségű darab. A felhasználási területnek megfelelően kell megválasztani a fajtát, azon belül pedig a jobb minőséget.
2017. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!