Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha másnaposan vezetek és egy...

Ha másnaposan vezetek és egy ellenőrzés során szondáztatnának, akkor kimutatná a szonda hogy fogyasztottam alkoholt?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy egy átbulizott éjszaka és 7-8 óra alvás után volán mögé ülnék. Ha egy ellenőrzésbe botlanék kimutatná a szonda az alkoholfogyasztást?
2010. máj. 22. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért jó ha 10 óra eltelik alvással, de 12 a biztos, meg az se mindegy eszel e közben. Szal zsákbamacska. Testtömegtől is függ.
2010. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A máj max 10mg alkoholt tud lebontani óránként, csak egy üveg sör kb 30mg, ebből becsülhető meddig mutatható ki.
2010. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kimutathatja, vannak a neten ilyen táblázatok, hogy mennyi idő alatt ürül ki az alkohol, meglepő értékeket mutat néha (pl másnap este 9...)
2010. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én magamból indulok ki és én semmiképp sem ülnék mivel van amikor másnaposan is olyan bódult vagyok, ezt nem a fáradtságra értem, hanem nem tudom, de pl már mentem járdán gyalog aztán így a vállammal már csíptem meg villanyoszlopot, ajtófélfűt meg rendszeresen :D 7-8 óra azért elég sok, nekem ennyi sose jutott, szóval nem tudom kevés alvásokozza-e
2010. máj. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 üveg sör, vagy 2 dl bor, vagy 0,5 deci tömény 2-3 óra alatt ürül ki a szervezetből alaphelyzetben. Alvás során ez nagyjából feleződik, ha eszel is az szintén csökkenti az alkohol mennyiségét. Azaz 7-8 óra alvással kb 5 sör, vagy 1 liter bor, vagy 2-3 deci tömény ürül ki. Így számolj.
2010. máj. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az alvás nem növeli a lebontás, már mért tenné?! Az etil-alkoholt az alkohol dehidrogenáz szedi szét, az meg tökre függetlenül működik attól, hogy éppen alszol vagy nem. Annyi, hogy kipehentebb lesz az ember, de attól még nem lesz benne kevesebb alkohol.
2010. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nagy ivászat utáni posztalkoholos állapot ("macskajaj") igen veszélyes, kerülni kell a vezetést, még akkor is, ha elvileg (a csodatáblázatok alapján) az alkohol már lebomlott.


Ilyen esetben egy közlekedési (bal)esemény következményei megkérdőjeleződik, hogy megérte-e...


Volt egy cimborám, aki nem egyszer tántorogva regélte el, lerészegedése okát: "Úgy ittam, mint egy megveszekedett oroszlán!" Tette ezt harmincas évei közepéig, eleinte társaságban, majd egyre inkább csak magában.

Azóta nem teszi, a föléje került két méteres sárga föld halom leszoktatta róla.

Talán nem kellene "oroszlánként" vitézkedni a szeszes italok pusztításában, különösen ha járművezetési "kényszer" közelében van az ember...

2012. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!