Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Németországból behozott...

Németországból behozott lakóautóra is ugyanannyiba kerül a regisztrációs adó mint egy szintén németországból behozott azonos köbcentis azonos évjáratú azonos környezetvédelmi besorolású személygépkocsira?

Figyelt kérdés
Úgy értem ugyanazokkal a regisztrációs adó kalkulátor szerinti tételek alapján számitják ki a lakóautók regadóját is mint személygépkocsikét?Az is érdekelne hogy németországból behozott negyven ötven éves dízel lakóautót forgalomba lehet -e helyezni magyarországon abban az esetben ha a jármű műszakilag kifogástalan állapotban van?
2017. aug. 4. 13:48
 1/2 anonim válasza:
Talán
2017. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom hogy egyféle regisztrációs adó kalkuláció. létezik.Olyan a világon nincs hogy egy lakóautóra kétszer annyi legyen a regisztrációs adó mint egy személygépkocsira

Márpedig a "nagy hozzáértó szaki a levanter kft" aki eu ból hozza be a lakóautókat itt azt állitja hogy egy eu-ból behozott lakóautóra kétszer annyiba kerül a regadó mint egy személyautóra . Innen üzenem neki ,ez egy baromság..


[link]

Ha ez olyan huje hogy képes kétszer annyi regadót kifizetni és ezt utólagbeéépiteni az autó eladási árába akkor nem iscsodálkozom rajtahogy itthon akutyase akar tőle lakóautót venni.Amatőrök ;-Đ Az ilyen ba..lf.szokon csak röhögni tudok;-Đ

Itt az általuk felhozott mintapélda

Pössl 2Win Peugeot 2003-as évjárat 2800 cm3 motor

Regisztrációs adó: 968.950 Ft?????? (MI?MI?MENNYIII??? :-O )Nna neee. az aztán csúnya lenne lenne :-Đ

Mellesleg itt van a "zöldfülüék" például szolgáló lakóautója


[link]


Hozzáteszem ez egy 3.5 tonna alatti dízel lakóaautó, ami B kategóriás(tehát személygépkocsinak minősül) jogosítvánnyal

vezethető

megjegyzés;

-Ahogy elnézem ez egy zárt furgon úgyhogy ezt még teherautóként is be lehet hozni ez esetben a regdója kb 10ezer forint,úgyhogy ezek nem tudom honnan vették ezt a 968ezer forintos irreális összeget..

Regisztrációs adó kalkulácio.rablómatek magyar maszek módra:

Hasraütés+sacc/kb=LEVANTER KFT :-Đ

Elég röhejes amit állítanak(Kérdés hogy ki hiszi ezt el nekik,Persze nyilván lehet hüjének nézni az embereket de ennyire azért nem hüjék hogy ezt bevegyék ugyanis a regisztrációsadokalkulátor alapján kiszámolva ennek az autónaka regisztrációs adója nem 968.950Ft hanem 315350ft,de ez is CSAK abban az esetben ennyi hogyha EURO1es a környezetvédelemi besorolása [link]

EURO2es besorolésesetén 210233FT EURO3-as besorolásesetén157675Ft EURO4es besorlás esetén105117Ft EURO5-ös besorolásesetén pedig mindössze 26279Ft regisztrációs adót kell fizetni ezért a lakóautóért .

Itt mindenki kiszámolhatja a regisztrációs adóját mielőtt kimegy németbe,ausztriába,hollandiába,franciaországban finnországba v lengyelországba v csehországba magánszemélytől használt lakóautót venni.Ezt igy kell csinálni.Igy a legolcsóbb.Nekem elhihetik én tudom.

[link]

Azt isészrevettem hogy regadókalkulátban az évjárat nem mérvadó csakaz azEURO környezetvédelmi (károsanyagkibocsátási) besorolás az üzemanyagfajta illetve a hengerürtalaom alapján eldönti szoftver azthogy mennyi a gépjárműre fizetendő regisztrációs adó mértéke.

Ilyenegyszerű a történet.A magyar lehúzós maszek autókereskedőknek meg ne higyjen senki.Ők azt álljtják hogy nem érdemes magánszemélykéntlakóaautót behozni külföldről de ez nem igaz.Érdemes.Ez csakazért mondják hogy mindeki tőlük vegyen lakóautót ötször annyiért,mint amennyiért valójában egy magyar magánszemély megveszi odakinnt egy német v osztrák magánszemélytől. Ébresztő. Az euból magánszemélyként a legolcsóbb behozni lakóautót.Ki kel vinni egy trálert. Vagy ki kell menni busszal(vinni az összecsukható biciklit) vagy vonattal,a címre az eladóhoz megvenni tőle és hazajönni vele.Ennyire egyszerű



Ugyhogy megvan véleményem így látatlanba is erről a levanter kft ről.Ha autóvásárláskor is igy verik át vevőt akkor nem is csodálkozom azon hogy a kutya se vásárol tőlük még egy gombostűt se. Ezek "magyarrablómatek" szerint számolják a regisztrácós adót :-D Biztosan zsidók ;-Đ ;-Đ

2017. aug. 8. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!