Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üdv, azután érdeklődök, mi a...

Az utak királya kérdése:

Üdv, azután érdeklődök, mi a feltétele a C, C + E kategóriás jogositvány megszerzésének?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy B, orvosi, PÁV. AZ érdekelne, hogy kezdő jogsival melyik a megszerezhető, ill. B-t, C-t lehet egy egyszerre csinálni? Köszönöm a válaszoka

2017. aug. 7. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A C-t onnantól kezdheted, hogy van egy sikeres B kat. vizsgáról szóló igazolásod. A C+E-hez pedig 2 éves B jogsi kell. II: csoportú orvosi alkalmassági kell.


A PÁV pedig a jogsi megszerzéséhez nem kell, sőt a külföldi munkához sem kell csak az idi*ta magyar cégek kérik.

2017. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van még életkori minimum. Ez lehet, hogy változott mostanában, így nem tudom, mennyi. C tanfolyamra már megszerzett B engedéllyel jelentkezhetsz. A PAV II feltétele, hogy legalább két éves jogsivel rendelkezz. Úgy tudom, PAV III-nál nincs ilyen feltétel.
2017. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok! Köszönöm, a C-hez is meg van a korom. Úgy tudom a B,C kreszt lehet együtt csinálni az igaz?
2017. aug. 7. 15:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még egyszer. C tanfolyamra csak B engedéllyel jelentkezhetsz.
2017. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Én csak gyorsan átfutottam a 24/2005. (IV. 21.) GKM rendeletet, de nem találtam olyat, hogy C kategóriás tanfolyamra csak meglévő B kategóriával jelentkezhetsz.

Az világos, hogy a 326/2011 szerint a jogosítványban csak akkor érvényesítik a C kategóriát ha a B megvan, de én nem találtam utalást arra, hogy nem lehetne egyszerre nyomni pl a kresz tanfolyamot.. :)


Bármi forrást szívesen fogadok ez ügyben.

2017. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Már csak azért sem lehet együtt csinálni a KRESZ-t, mert nincs külön KRESZ oktatás. Az elméleti képzésnek csak egy része a KRESZ oktatás.


És, nem lehet együtt csinálni a „B” kategóriás és „C” kategóriás elméleti képzést.


24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet

a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól

4. § (4) Képzésre az vehető fel, aki:

4. § (4) b) megfelel az elméleti vizsgára bocsátás feltételei közül a 10. § … (2) bekezdésében foglaltaknak,

10. § (2) Az (1) bekezdésben meghatározott feltételek teljesítése esetében is kizárólag az bocsátható elméleti vizsgára, akinek a közlekedési igazgatási hatóság vagy külön jogszabályban meghatározott külföldi hatóság által kiállított:

a) „C” kategóriás vizsgához „B” kategóriára érvényes vezetői engedélye van;


[link]


► Tehát, mivel „C” kategóriás elméleti vizsgához „B” kategóriára érvényes vezetői engedély szükséges, és képzésre az vehető fel, aki megfelel az elméleti vizsgára bocsátás ezen feltételének (is): akinek nincs „B” kategóriára érvényes vezetői engedélye, nem vehető fel „C” kategóriás képzésre. ◄


Amúgy, jócskán eltér az elméleti képzés.

„B” kategóriánál az elméleti képzés három tárgykörből áll:

- Közlekedési alapismeretek

- Járművezetés elmélete

- Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek

„C” kategóriánál is van ez a három, de nyilván eltérés van a tananyagban, különösen a szerkezeti és üzemeltetési ismereteknél. Ezen kívül „C” kategória esetén van még

- Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás

- Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés

is.


Óraszámban is nagy az eltérés.

„B” esetén az elméleti képzés időtartama 28 óra.

„C” esetén 80 óra.

A linkelt GKM rendelet 3. számú mellékletének táblázata.

2017. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok az órákkal, megvan mindkét kategóriám ( is ). A mai digitális rendszert akkor nem lehet kijátszani ( mi még anno egyszerre csináltuk a B és C tanfolyamot, egy napon vizsgáztam mindkét kreszből, szerkezettanból stb.. :D ).


Nem tudom hogyan vezetik ma a tanfolyam jelenléti íveit meg a többit, de akkor az NKH oldaláról korlátolt lehet a dolog és tényleg nem megy egyben. Szívás :)

2017. aug. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
C-re csak érvényes B kategóriás jogsival lehet jelentkezni. Nem vizsgaigazolással.
2017. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!