Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lejárt a nagymotorra az...

Dravecz kérdése:

Lejárt a nagymotorra az jogosítványom mivel nem voltam orvosin, de kismotorral járhatok a régi jogsival?

Figyelt kérdés

1974 ben vizsgáztam nagymotorra. Az orvosim megvolt 1985-ig. 1983-ban átváltottam segédmotorra mivel nem volt javítható a nagymotorom. Azóta nem voltam se orvosin a jogosítványom is még a régi.

Hatósággal nem találkoztam, de félek, hogy csak lesnének, hogy milyen a jogsim.

Elkerüljem a szituációt szerintetek mit kéne tennem? Nem ragaszkodom a nagymotor jogsihoz kismotor is elég nekem.



#jogosítvány #Érvényesség.
2017. aug. 11. 02:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Neked semmilyen jogsid nincs már, semmivel nem járhatsz.
2017. aug. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát vagy nagyon keveset motorozol,vagy baromi szerencsès ember vagy hogy eddig nem igazoltattak.Egyèbkènt menj be valami hivatalos helyre okmányiroda,háziorvos,ès kèrdezd meg hogy hogyan tudod ujra èrvènyesitetni a jogsid.
2017. aug. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Segédmotorra is kell orvosi.Elkell menni időközönként?
2017. aug. 11. 08:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindig is el kellett menni az orvosi alkalmassági vizsgálatot megcsinálni, ahogy idősödik az ember, egyre gyakrabban. Én 20 évesen 10 évre kaptam orvosit, most 30 évesen már csak 5-re, aztán mittudomén 60 felett már kétévente kell majd járni.


Amit tenned kell:


Háziorvoshoz elmész, hogy jogosítványhoz kellene alkalmassági. Ő szépen megvizsgál (vérnyomás, látás,stb), majd ha alkalmasnak talál, kiállít egy papírt, tepedig kifizeted a vizsgálat árát, 7200 Ft-ot. Ezt ugyanis nem támogatja a TB. Ezzel a papírral,a személyi igazolványoddal, lakcímkártyáddal és a régi jogsiddal beballagsz egy hozzád közel eső Okmányirodába. Ott szépen lefényképeznek, és egy-kéthéten belül megérkezik az új, érvényes jogsid. Kategóriák közül nem válogathatsz, aztkapod, amire levizsgáztál.


Azt tudd, hogy jelenleg vezetői engedély nélkül közlekedsz, ami ha igazoltatnak, akkor 45 000 Ft-os bírság kiszabásához fog vezetni.

2017. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a régi jogsik érvényességét is lekorlátozták. Gondolom neked még a széthajtható jogsid van, amit már régen be kellett volna cserélni az új kártya formátumú jogsira.

Ha orvosi nélkül cseréled be, akkor nem fogod megkapni csak az AM kategóriát. Ha netán még valaha motorozni szeretnél, akkor csináltass egy orvosit a családorvossal és cseréld ki az egészet újra. Neked már csak 4800 Ft az orvosi, ha 60 is elmúltál akkor 2500 Ft. A kártya pedig 4000 Ft lesz.

2017. aug. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4: A segédmotort vezetheti orvosi nélkül, mindig is így volt, nem változott. A gond, hogy maga a jogosítvány nem használható már.

Bár anyám is csak pár éve cseréltette ki, amikor egy rendőr figyelmeztette igazoltatáskor, hogy a régi papír már 10 éve nem használható. Nem lett bírság, csak szóltak a csere miatt.

2017. aug. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A lényeg,hogy nekem elég lenne a segédmotorra az engedély.Úgymond hagynám veszni a nagymotor engedélyem.Akkor is kell orvosi igazolás?
2017. aug. 11. 10:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos kéne neked vezetned?
2017. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!